2024.05.06. 14:13

A füzesabonyiak duplán örülhettek

A Füzesabonyi SC női és férfi is begyűjtötte a két pontot az NB II-es küzdelmek rájátszásának legutóbbi játéknapján. A férfiak kilenc mezőnyjátékossal nyertek Kisvárdán.

A füzesabonyi Igó Ádámék nagyot küzdöttek

A női NB II. Északkeleti régiója felsőházi rájátszásának 5. fordulójában:

HATVANI KSZSE–BORSOD SK-MISKOLC 28–32 (8–15)
Hatvan, sportcsarnok, 100 néző. V.: Forgács M., Vig L.
HATVAN: Túri – Sáfrán B. 1, Molnár N. 7, Zsikla 5, Nagy A. 4, Kostyalik 3, Balogh P. 1. Csere: Csikós (kapus), Benke D., Bense H., Majoros E., Szarvas R. 7 (1). Edző: Soós Péter
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 0–3, 12. p.: 3–4, 18. p.: 6–8, 24. p.: 7–11, 36. p.: 11–20, 42. p.: 16–26, 48. p.: 21–28, 54. p.: 23–30.
KIÁLLÍTÁSOK: 2, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 2/1, ill. 7/5.
SOÓS PÉTER: – Egy félidő előnyt adtunk az ellenfélnek. Tele voltunk taktikai fegyelmezetlenséggel, többször a megbeszéltek ellenkezőjét láttam a pályán és összesen nyolc gólt lőttünk. Majd jött a második félidő, ahol újra láthattam a csapatot játszani, gólokat lőni és a büszkeségünket megőrizve hagyhattuk el a pályát. A kapus teljesítményünket kiemelném, illetve a második félidei akaratot.
KÖVETKEZIK: Vitka SE–Hatvani KSZSE, május 19., vasárnap, 11.00.

A női NB II. Északkeleti régió alsóházi rájátszásának 5. fordulójában:

STAVMAT FÜZESABONYI SC–MÁTÉSZALKAI MTK 28–21 (18–13)
Füzesabony, Teleki Blanka Általános Iskola Sportcsarnok, 100 néző. V.: Kiss J., Praczu L.
FÜZESABONY: VÉGH L. –  LUDVIG-TIETZE K. 3, CZAKÓ G. 1, CSOMÓS A. 1, TAMÁS-LÁNYI G. 7 (6),  BOCSI Sz. 6, DOBOS-KOVÁCS V. 6. Csere: TÓTH D. (kapus), DOHÁNY V. 3, NAGY LUCA, BLASKÓ V., TAMÁS CS. 1. Edző: Tamás Tamás
KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 14 perc.
HÉTMÉTERESEK: 6/6, ill. 7/6
TAMÁS TAMÁS: – Jól játszottunk, volt lendületünk, agresszió, tetszett a hozzáállás. A játék minden elemében jobbak voltunk ellenfelünknél. Gratulálok a lányoknak!
KÖVETKEZIK: Újfehértó-Kállósemjéni SZSE–STAVMAT Füzesabonyi SC, május 12., vasárnap, 18.00.

A férfi NB II. Északkeleti régió alsóházi rájátszásának 6. fordulójában:

KISVÁRDAI KC–FÜZESABONYI SC 22–29 (8–17)
Kisvárda, Városi Sportcsarnok, 100 néző V.: Katona K., Körmendi P.
FÜZESABONY: NAGY D. – Molnár M. 5, BAKÓ B. 7, HEVÉR T. 2, Varjú P. 2, HALÁSZ Sz. 3, SZABÓ P. 4 (3). Csere: Halász R., Szabó Patrik (kapus), IGÓ Á. 3 (1), Antal Cs. 1 (1), Major A. 2 (1). Játékos-edző: Major Attila.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 12 perc.
HÉTMÉTERESEK: 8/4, ill. 10/6.
MAJOR ATTILA: – Tíz hősiesen küzdő játékossal megérdemelt győzelmet arattunk. Jó védekezés mögött, hatékony kapusteljesítmény alapozta meg a sikert. A fáradtságból adódó hibákon is átlendültünk. Óriási dicséret illeti a játékosokat.
KÖVETKEZIK: Tiszavasvári-SZIKE–Füzesabonyi SC, május 18., szombat, 18.00.

1. Balmazújváros    9    7    –    2    282–251    14
2. Füzesabony    8    6    –    2    235–201    12
3. DEAC II.    9    5    1    3    256–255    11
4. Kisvárda    9    4    –    5    234–258    8
5. Tiszavasvári    9    2    1    6    258–273    5
6. Veresegyház    8    1    –    7    215–242    1