2019.03.01. 16:04
Egyre több baden-württembergi cég folytat beruházást Magyarországon
A cégek szerepe kiemelten fontos a magyar autóipar fejlődésében.
Stuttgart, 2019. március 1. A Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) által közreadott képen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (k) a Mercedes-Benz Classic Centerben, Stuttgartban 2019. március 1-jén. MTI/KKM/Mitko Sztojcsev
Forrás: MTI / KKM
Fotó: Mitko Sztojcsev
Egyre több baden-württembergi cég folytat munkahelyteremtő beruházást Magyarországon, az óriásvállalatok sikerének hatására a közepes méretű vállalkozások is növekvő számban választják Magyarországot új beruházásuk helyszínének – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Stuttgartban, a német tartomány fővárosában folytatott tárgyalásainak szünetében.
A miniszter telefonon adott nyilatkozatában rámutatott, hogy
olyan baden-württembergi óriásvállalatok tevékenykednek Magyarországon, mint a Kecskeméten már a második Mercedes-Benz gyárat építő Daimler vagy a Bosch, amely az első számú célpontok között tartja számon Magyarországot az innovatív autóipari fejlesztésekhez szükséges beruházások területén.
Mint mondta, „kedvező folyamatnak vagyunk szemtanúi, a nagy baden-württembergi vállalatok magyarországi beruházási sikerei és pozitív tapasztalatai ösztönzőleg hatnak a Baden-Württembergben rendkívül erős középvállalati szektorra”.
Erre példa, hogy megkezdte debreceni üzemének építését a Robert Bürkle nevű gépipari cég, amelynek 400 millió forintos beruházásával 100 új munkahely jön létre a hajdú-bihari megyeszékhelyen – emelte ki Szijjártó Péter.
Rámutatott, hogy
a rendkívül kiterjedt és sokszínű gazdasági együttműködés révén Baden-Württemberg Magyarország második számú kereskedelmi partnere a 16 német tartomány közül, a kétoldalú kereskedelmi forgalom értéke tavaly meghaladta a 11 milliárd eurót (3540 milliárd forint).
A baden-württembergi cégek szerepe kiemelten fontos a magyar autóipar fejlődésében, nagymértékben hozzájárultak ahhoz, hogy az ágazat teljesítménye 6 százalékkal nőtt 2018-ban, a termelés értéke pedig meghaladta a 8500 milliárd forintot, a foglalkoztatottak száma pedig elérte a 174 ezret – tette hozzá a külgazdasági és külügyminiszter.
A tartományból érkező vállalatok ahhoz is hozzájárulnak, hogy a magyar autóipari ágazat termelésének értéke hamarosan eléri az évi 10 ezer milliárd forintot. Ezt jelzi például, hogy a Daimler nem csupán egy újabb gyárat épít Kecskeméten, hanem a már működő üzemében megkezdte egy újabb modell, a Mercedes-Benz CLA Coupé gyártását.
A baden-württembergi beruházásoknak is köszönhető, hogy Magyarország tavaly bekerült a világ 20 legnagyobb autóipari exportőre közé, annak révén, hogy az ágazat kivitele elérte a 20 milliárd eurót
- fejtette ki a miniszter.
Aláhúzta: a kormány számára elsődleges fontosságú, hogy a magyar autóipar „az élen járjon az új, innovatív autóipari korszakban is, és megtartsuk azt a megszerzett pozíciónkat, amelynek értelmében hazánk az európai autógyártás egyik fellegvára”.