4 órája

Két klasszis teljesítmény kellett az Eger idei első győzelméhez

Negyedik bajnoki mérkőzésén megszerezte idei első győzelmét Eger férficsapata. A házigazda PLER-Budapest a hajója a hajrában léket kapott, amit a Jamatoval közlekedő Nikola Arszenics, Abdeljalil Zennadi páros könyörtelenül kihasznált.

Nikola Arszenics (22) és Abdeldjalil Zennadi vitte a hátán az egri csapatot

A férfi NB I. 3. fordulójának mérkőzésén:

PLER-BUDAPEST–EGER 25–29 (13–14)
Budapest, BUD Aréna, 930 néző. V.:  Felhő F., Öcsi T.
PLER: Kránitz – Zalai 2, Kavin 3, Sztraka 2, Pordán 2, Várszegi, Holdosi 2. Csere: Kemény L., Dénes J., Fekete Á., Groff, OCVIRK 12 (5), Sunajko 2, Boros B. Vezetőedző: Lepsényi Sándor
EGER: Ágoston – Maracskó 4, Sarak 1, Kiss G., Tóvizi 1, ZENNADI 9, Száva 3. Csere: Marczika (kapus), Czabula 1, Szöllősi O., Lezák, Jadegari, ARSZENICS 9, Tóth K. 1, Bőti. Vezetőedző: Tóth Edmond
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–3, 12. p.: 4–5, 18. p.: 7–9, 24. p.: 10–11, 36. p.: 16–15, 42. p.: 18–19, 48. p.: 20–20, 54. p.: 23–24.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/5, ill. 1/0.

Negyedik bajnoki mérkőzésén megszerezte idei első győzelmét az Eger. A balul sikerült ETO elleni találkozót követően a pestszentlőrinci összecsapásra kettőzött erőbedobással készült a gárda, ami nem maradt eredmény nélkül. A 37. percben 17–16-os állásnál vezetett utoljára a házigazda, az utolsó két percre pedig már magabiztos, négygólos előnnyel fordult az Eger. A vendégeknél kiválóan működött az Arszenics-Zennadi kapcsolat, az irányító játékos és a beálló összesen 18 góllal vette ki a részét a győzelemből. A védelem végig stabil lábakon állt, a labdaszerzésekből pedig sikerült eredményesen befejezni a kontratámadásokat.
LEPSÉNYI SÁNDOR: – Az egriek jobban érvényre juttatták az akaratukat. Döntő volt, hogy az eladott labdáinkból nagyon sok könnyű gólt szereztek. Több faktor is akad, amit javítani kell, megérdemelt a vendégek győzelme.
TÓTH EDMOND: – A mérkőzésre való felkészülés során arra fektettük a hangsúlyt, hogy a védekezést stabilizáljuk, ami kiválóan sikerült. Támadásban öltük a játékot, viszont akadt két extra egyéni teljesítmény Nikola Arszenics és Abdladjalil Zennadi jóvoltából. A múltheti vereség után nagyon szerettük volna bizonyítani, hogy többre vagyunk képesek.
KÖVETKEZIK: Eger–Veszprém HC, október 6., vasárnap, 18.00.

A MÁSIK PÉNTEKI MÉRKŐZÉSEN: ETO University Handball Team–Csurgói KK 35–28 (18–14)