Karate

2 órája

Yamato SE: érem Londonból és medálok Budapestről a füzesabonyiaknak

Nemzetközi megméretés után hazai viadal várt a füzesabonyi Yamato SE tagjaira az őszi versenyidény kezdéseként.

Gondos Gergely (balról), Birinyi Zsombor és Gulyás Gyula Dávid

Forrás: FSC Yamato SE

Gulyás Gyula Dávid a Londonban rendezett British Open nyílt versenyen képviselte hazánkat és klubját. A felnőttek +80 kg-os kategóriában szereplő karatéka az elődöntőig menetelt, ahol bírói döntéssel maradt alul. Szedlák Endre edző tanítványa ipponokat bemutatva, erős mezőnyben végzett a dobogón.

A Knock Down Magyar Bajnokságon, egyben 26. Bushido-kupa gyermek, serdülő, junior, felnőtt és veterán karate versenyen a Yamato SE három indulója vállalta a kihívást. A Pestszentimrei Sportkastélyban rendezett, 14 szervezet 48 egyesületének képviseletében 340 nevezést regisztrált viadalon a városi önkormányzat által támogatott füzesabonyiak két arany-, és egy bronzmedált gyűjtöttek.

Birinyi Zsombor (junior, –75 kg) kategóriájából kiemelkedve ért el első helyezést, ahogy az élen végzett Gulyás Gyula Dávid is.

A Magyar Shidokan Karate Szövetség versenyén a felnőttek –80 kg-os kategóriájában Gondos Gergely harmadikként zárt.