2024.04.20. 23:14

Tatabánya után Balatonfüreden is nyert a HE-DO B. Braun Gyöngyös

Sorozatban ötödik győzelmét aratta a HE-DO B. Braun Gyöngyös az NB I.-ben. A mátraaljai gárda a 13. perctől végig vezetve diadalmaskodott Balatonfüreden.

A kegyelemdöfést Schmid Péter adta meg a füredieknek

A férfi NB I. 22. fordulójának mérkőzésén:

BALATONFÜREDI KSE–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 24–26 (12–13)
Balatonfüred, Szabadidőközpont, 400 néző. V.: Kiu G., Kiu T.
BALATONFÜRED: Andó – HORNYÁK P. 5 (3), Németh B. 3, Szűcs B. 1, Szretenovics, VARGA M. 7, BÓKA 3. Csere: BŐSZ (kapus), Kemény 1, Szmetán M., Szöllősi B. 1, Sikosek, Kljun 2, Malinovic 1. Edző: György László
GYÖNGYÖS: Tomics – Lakosy 1, UBORNYÁK 4, GRÁF 4 (3), HEGEDŰS M. 2, BODOR 7, Varsandán M. 3 (3). Csere: Podoba (kapus), Jaros 3, Schmid 2, Jóga. Edző: Bíró Balázs
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–3, 12. p.: 4–4, 18. p.: 6–8, 24. p.: 8–12, 36. p.: 15–15, 42. p.: 15–20, 48. p.: 17–22, 54. p.: 20–23.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 7/6.
A 24. percben 13–8-ra, majd az utolsó negyedórára fordulva 21–15-re vezetett a szlovák Martin Potiskot továbbra is nélkülöző gyöngyösi gárda. Az első jelentős hátrányt még sikerült ledolgozni a hazaiaknak, de a második már behozhatatlannak bizonyult Bóka Bendegúzék számára.

GYÖRGY LÁSZLÓ: – A Gyöngyös megérdemelten győzött, végig kontroll alatt tartotta a találkozót. A félidőnként kialakult ötgólos hátrányt nem sikerült ledolgozni. A támadójátékunk eléggé gyengén muzsikált.
BÍRÓ BALÁZS: – Nagy örömmel tölt el, ahogy a játékosaim kézilabdáznak ezekben a hetekben. A stabilitás, fegyelmezettség és tudatosság hétről-hétre pontokban mérhető. Ezúttal is a jó védekezés jelentette a siker kulcsát. Amíg a játékosaim így csúsznak-másznak minden egyes labdáért, addig ilyen csoda dolgokat tudunk csinálni.
KÖVETKEZIK: HE-DO B. Braun Gyöngyös–HSA NEKA, április 27., szombat, 18.00.