Torna

2024.04.02. 21:13

Újra van diákolimpiai bajnok tornásza Egernek

A tavalyi évhez hasonlóan idén is köszönthettek egri győztest a Diákolimpia Országos Döntőjében.

Kelemen Panna bearanyozta a döntő napját

Forrás: MDSZ

Egy évvel korábban Majoros Anna nyerte az I. korcsoportos leányok egyéni versenyét, míg idén Kelemen Panna állhatott a dobogó legfelső fokára a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban rendezett finélában, ahol a versenyengedéllyel nem rendelkező tornászok mérették meg magukat. A Szent Imre Katolikus Általános Iskola tanulója ugrásban 9,600, míg talajon 9,500 pontot gyűjtött.

A összesített eredmény (19,100) holtversenyt hozott az élen, így az egri versenyző Szabó Sarolttal (Veszprém) közösen fogadhatta a gratulációkat.

A 2023-as és a 2024-es diákolimpiai bajnok pályafutásában közös pontot az Eszterházy Torna Club jelenti, ahol Varga Attila vezetőedző és közvetlen segítője, Kékegyi Szandra foglalkozik a leányokkal.

Több mint háromezren indultak

A torna sportág a lányok körében háromszor népszerűbb, mint a fiúknál. Idén 3320 diákot neveztek be az iskolák, a legtöbben Budapestről indultak. A 2023/2024. tanévi Diákolimpia® alapszintű (körzeti) versenyei a Nemzeti Tehetség Program 40 millió forintos támogatásával valósulnak meg. Az országos döntőkön résztvevő tanulók és felkészítő tanáraik 5000 forint értékű Hervis utalványt kapnak.

Az ebben a korcsoportban döntőben jutott minden további egri induló a Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola tanulója, ahol testnevelőként Patkó Bea pallérozza a diákokat. Az intézményt képviselő két döntős gárda közül a II. korcsoportos együttes Szakács Lili, Járdán Polett, Majoros Anna, Kálmán Kata Kloé, Hutás Kamilla és Madarász Flóra összeállításban országos hatodikként végzett. A Balassa Márta vezette Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium sportolói a III–IV. korcsoportban tették próbára a tudásukat, s zártak a 9. helyen.

Szakács Lili, Járdán Polett, Majoros Anna, Kálmán Kata Kloé, Hutás Kamilla és Madarász Flóra Patkó Bea edző társaságában