2024.07.29. 11:31
Nagy Zsolt helyi vállalkozó irányítja majd októbertől Besenyőtelket
Portálunk az interjúban egy olyan bemutatkozást kért – a Besenyőtelken a június 9-i választáson elődjével szemben több, mint 68 százalékos szavazati aránnyal a polgármesteri címet elnyert – Nagy Zsolttól, amelyből a település határain kívül élők is megtudhatják, ki irányítja az elkövetkező ciklusban az önkormányzatot.
– Civil életéről kérdezzük először. Ki is az a Nagy Zsolt, akinek meggyőző fölénnyel szavaztak bizalmat a település választásra jogosult állampolgárai?
– Negyvennyolc éves helyi vállalkozó, egy 22 éves fiú édesapja vagyok. Gyerekkorom óta Besenyőteleken élek és itt is alapítottam családot. Lokálpatriótának vallom magam, szeretem Besenyőteleket! Ez a falu a szívügyem, hiszen gyermekkorom bölcsője, fiatalságom játszótere, felnőtté válásom helyszíne, megannyi boldog emlék őrzője.
– Milyen programot hirdetett, melyek voltak azok a kulcsfontosságú tervek, ígéretek, amelyek miatt a választók kétharmada a független jelölt, Nagy Zsoltra szavazott?
– Ha tömören akarok fogalmazni azt mondhatom, a fő cél Besenyőtelek kialakult jó hírnevének visszaállítása volt: „Nemes Besenyőtelek”!
– Ennek a bizonyos hírnévvisszaállításnak nyilván vannak részletei.
– Természetesen, és itt egy hosszú felsorolásba kezdek. "Előkelő" helyen szerepelt a programomban a temető kegyeleti helyhez méltó karbantartása, rendszeres szemétszállítás, temetői kerítés felújítása, a vizes blokk befejezése. Az egyik legfontosabb célként az idős korosztályra vonatkozó kedvezmények megtartása, illetve gyermekekre való odafigyelés, segítségnyújtás és gondoskodás szerepelt. Egyebek között bentlakásos idősek otthona létrehozását, ugyancsak ennek a korosztálynak napköziotthont – a Mucsi-féle házban –, a nyugdíjas klub támogatását, rendezvényeikbe való besegítést, folyamatosan szervezett egészségmegőrző szűrővizsgálatokat ígértem
– A programját ismerők azzal a ténnyel is találkozhattak, hogy minden korosztálynak, minden kisközösségnek nagyobb figyelmet ígért. Miben konkretizálódik ez a figyelem?
– Tovább szeretném a Besenyőteleki Egyházközséggel meglévő jó kapcsolatot erősíteni és a felmerülő problémák megoldását kiemelten kezelni. A szociális tüzelőanyag pályázaton való részvételt minden évben meg kell valósítan, illetve szükség van az étkezéstámogatásra csakúgy, mint a gyerekek iskolakezdési támogatására, kirándulásaik alkalmával anyagi segítségnyújtásra. A tanítási év végén a kitűnő tanulók külön jutalmazása se ördögtől való, mint ahogyan a helyi sport és kulturális tehetségek támogatása, vagy a kirándulások szervezése – minden korosztály számára – sem. A rászoruló és hátrányos helyzetű helyi lakosok, családok részére karitatív jelleggel szükséges az adománygyűjtés szervezése. Emellett nagyon fontos, hogy a Rétesnap- Falunapot, a halászléfőző versenyt, a disznóvágást besenyőteleki hagyományok szerint és a jeles ünnepeinket mindig méltóképpen megrendezzük falusi szinten is.
– Programjában többször is visszaköszönt a civil szféra, illetve a helyi vállalkozók, vállalkozások témaköre, valamint a közszféra. Részleteiben miből áll majd az e téren végzendő munka?
– Igen nagy szükség van a civil szervezetek, egyesületek, alapítványok, helyi vállalkozások és osztálytalálkozók támogatására, például rendezvényhelyszínek, termek, sátrak, padok, asztalok biztosítására. De a Tájház és környezetének rendbetétele és rendeltetésszerű használata is csak a civil szervezetek bevonásával történhet. A Civil ház fűtésrendszerét is ki kell alakítani és rendeltetésszerűen használni. A helyi vállalkozók, gazdálkodók éves találkozója, a különböző okokból innen elvitt vállalkozások visszacsábítása is új lendületet adhat a településnek. Az egyik legevidensebb cél a közintézményekkel való jó kapcsolattartás. Egyebek között az önkormányzati, a óvodai, az egészségügyi dolgozók, szociális gondozók, közfoglalkoztatottak, iskolai dolgozók éves csapatépítő tréningje külső helyszínen a munkájuk megbecsülésének egyfajta kifejeződése lehet.
– Eddig többnyire az emberekről esett szó? Mi a helyzet a "tárgyakkal"?
– Ezen a téren is akad tennivaló jócskán. Pályázatok függvényében az önkormányzati ingatlanok energetikai korszerűsítése, karbantartása, ipari park létrehozása, azaz pontot tenni a létező projekt végére, az ivóvíz hálózat korszerűsítése, az ártézi kút üzembe helyezése, utak- padkák- járdák felújítása. Az utcák felújítása, aszfalttal történő burkolása, járdák térkövezése mind-mind a falusiak életminőségét szolgálnák. De meglévő dolgainkat is gondozni kell, így például a csapadékvíz elvezető árkok, átereszek tisztítása és karbantartása elengedhetetlen. Fenn kell tartani a településünkhöz méltó tisztaságot – szemétgyűjtők kihelyezése közterületekre, padok visszaállítása –, mégpedig falugondnok segítségével. Ezzel együtt a falu közbiztonságának megújítása, kamerarendszer rendbetétele és rendeltetésszerű működtetése, polgárőrség visszaállítása is elvégzendő feladat. Nem utolsó sorban pedig stabil gazdasági helyzet kialakítása, munkahelyteremtés. Reményeim szerint hasznosítani tudom majd, hogy vállalkozóként az évtizedek folyamán nagyon sok kapcsolatot tudtam kialakítani.
– A megválasztott, de még a hivatalát el nem foglaló polgármesternek vannak-e már teendői? Ön szerint melyek lesznek azok a változások, amelyeket bizonyosan érzékelni fognak a besenyőtelkiek október 1-je után?
– Jelenleg is karitatív jelleggel szervezem Besenyőteleken az ingyenes padlásfödém hőszigetelés szerződéseit és a kivitelezés koordinálását. Nagyon fontos, hogy az utóbbi években elmaradt rendezvényeinket méltóképpen megtartsuk falusi szinten is. Fontosnak tartom azt, hogy településünk lakosai minél változatosabb, minél színvonalasabb rendezvényekre látogassanak, hiszen igazán elengedni magát, pihenni csak akkor tud az ember, ha megfelelő környezetet és programok biztosítva vannak. Számomra lényeges, hogy a település vezetője ne zárkózzon el az emberek elől, hanem bármikor meg tudják állítani, akár az utcán is, hogy elmondják problémájukat. Úgy gondolom, hogy egy polgármester közvetlen az emberekkel, akikkel a napi kapcsolattartás nem okoz problémát. Én, mint polgármester nem csak a fogadóórán fogok konzultálni a lakossággal, hanem bárki megállíthat bárhol, bármikor a problémájával, hiszen ez nem csak kötelességem, hanem az egymásba vetett bizalom is ezt diktálja.