Női NB I/B.: hetven gólos mérkőzésen nyert az Eszterházy SC

A Szigetszentmiklós legyőzésével ötmeccses nyeretlenségi sorozatot szakított meg az Eszterházy SC.

Babinszky Lara (70) négy gólt szerzett

A női NB I/B 11. fordulójának mérkőzésén:

ESZTERHÁZY SC–SZIGETSZENTMIKLÓS NKSE 39–31 (20–17)
Eger, Eszterházy-csarnok, 200 néző. V.: Kovács-Sebők S., Vastag-Réti R.
ESC: KISS-GADÁNYI – BERNÁT 5, IVÁN E. 5, VASS V. 7, Gazsovics 3, Babinszky 4, Kiser 2. Csere: KOZMA 1, Mrkva (kapusok), Tóth G., Pint L. 2, Szentkeressy-Kovács, ZÁKÁNYI 5, Simon 2, Zsákovics 3, Szabó K. Edző: Farkas József.
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–2, 12. p.: 7–4, 18. p.: 13–9, 24. p.: 16–13, 36. p.: 21–21, 42. p.: 25–23, 48. p.: 31–25, 54. p.: 35–28.
KIÁLLÍTÁSOK: 14, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/3, ill. 3/3.

FARKAS JÓZSEF: – Rendkívül hektikus mérkőzésen az elején 5–6 góllal is megléptünk, de valami történt és fokozatosan apadt az előnyünk. A második félidőre jobban jött ki az ellenfelünk, így ismét kiélezetté vált a meccs. Újabb fordulópont következett, amikor mentálisan és játékban is magasabb fokozatba kapcsoltunk. Ennek eredménye a nagyarányú győzelem. Taktikailag fegyelmezettek voltunk, úgy látszik, az elmúlt hetek negatív hatásai átalakultak a győzni akarássá.
KÖVETKEZIK: PC Trade Szegedi NKE–Eszterházy SC, december 8., péntek, 17.30.

1. Szombathely 11 11 – – 400–283 22
2. Érd 11 10 0 1 353–304 20
3. Esztergom 11 9 – 2 309–262 18
4. Komárom 11 6 3 2 314–300 15
5. Orosházi KA 11 7 1 3 305–299 15
6. FTC U19 11 6 – 5 311–305 12
7. Szigetszentmiklós 11 6 – 5 330–337 12