2023.12.11. 15:18

Női NB II.: az utolsó fordulóban jött az első ESC-győzelem

Negyven gólt szerezve nyerte az őszi záróforduló vármegyei rangadóját a Füzesabonyi SC női csapata. A sérülésektől tizedelt hevesiek nem tudták megnehezíteni ellenfelük dolgát.

Az egriek győzelemmel tértek haza Debrecenből

A női NB II. C-csoportjának 11. fordulójában:

STAVMAT FÜZESABONYI SC–JUVENTUS PANORÁMA HEVESI SE 40–24 (19–11)
Füzesabony, Teleki Blanka Általános Iskola Sportcsarnok, 100 néző. V.: Bálint B., Török K. Z.
FÜZESABONY: VÉGH L. – KRISTON N. 7 (1), CSOMÓS A. 2, LUDVIG -TIETZE K. 4, TAMÁS-LÁNYI G. 5 (2), BOCSI Sz. 2, DOBOS-KOVÁCS V. 8. Csere: TÓTH D. (kapus), CZAKÓ G. 1, DOHÁNY V. 4, SZABÓ L. 3 (1), TAMÁS CS. 1, PAPP D. 1, FENYNETS K. 1, VALENT SZ. 1 Edző: Tamás Tamás
HEVES: Juhász A. – Nagy E. 5, Kakuk L. 5 (2), Adácsi L. 10 (3), Steczina P., Kóczián E. 3, Kiss G. Csere: Kelemen G. (kapus), Holló F., Pásztor V. 1, Balázs P. Edző: Makó Nándor
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4–1, 12. p.: 8–5, 18. p.: 11–7, 24. p.: 15–9, 36. p.: 24–12, 42. p.: 27–14, 48. p.: 32–14, 54. p.: 34–17.
KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 6/4, ill. 6/5
TAMÁS TAMÁS: – Örülök, hogy sikerrel zártuk a félévet. Mindenkinek jól fog esni a pihenés. Köszönjük az egész éves támogatás és szurkolást! Kellemes ünnepeket kívánok a csapat nevében!
MAKÓ NÁNDOR: – Három teljesen egészséges játékossal, több hiányzóval, sérülttel esélyünk sem volt a sportszerű Füzesabony ellen. Hosszú és nehéz volt a félév de hiszem, hogy csapatként teljesítve szebb tavasz elé nézünk.

PRAKTIKER-VÁC U21–HATVANI KSZSE 30–24 (14–14)
Vác, Városi Sportcsarnok, 100 néző. V.: Bab Á. Gy., Bodó Zs.
HATVAN: Bárány P. – Pomozi 3, Dudás 1, Dánffy Dorina 1, Szarvas N. 6, Szarvasné Kaczur D., Dánffy Diána. Csere: Túri Cs. (kapus), Geri Z. 6 (2), Vanda Sz. 1, Blaskó V. 3, Molnár N. 3, Sáfrán B. Edző: Bárány Zsolt
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6 perc: 5–2, 12. p.: 9–5, 18. p.: 10–9, 24. p.: 10–10, 36. p.: 16–16, 42. p.: 19–17, 48. p.: 22–19, 54. p.: 27–21.
KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 12 perc.
HÉTMÉTERESEK: 8/6, ill. 3/2.
BÁRÁNY ZSOLT: – Az egész mérkőzést a dekoncentráltság jellemezte. Sajnos nem éltünk a lehetőségeinkel. Ennyi pontatlanságot, technikai hibát az egész bajnokságban nem vétettünk. Ezzel el is döntöttük a sorsunkat.

A női NB II. D-csoportjának 11. fordulójában:

DVSC SCHAEFFLER U21–ESZTERHÁZY SC U21 31–32 (13–16)
Debrecen, Hódis Imre Sportcsarnok, 50 néző. V.: Kiss B., Kiss J.
ESC: Mrkva Z. – Soltó J. 6, Tóth Sz. 2, Barta Zs. 6, Kiss E. 1, Viszokai V. 8 (8), Kocsmár O. 6. Csere: Lukács L., Kun L., Nagy K., Bércessy S. 2, Szabó K., Losonczi A. 1. Edző: Harsányi Kálmán
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 2 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/2, ill. 9/8.
HARSÁNYI KÁLMÁN: – Ezúttal jól jöttünk ki a mérkőzés hajrájából. A végét leszámítva nem volt magas hőfokú találkozó, és összességében játszottunk már idén jobban is. De a hajrá a miénk volt és még ha izgalmak közepette is, de sikerült hazahozni az első pontjainkat.

A férfi NB II. C-csoportjának 11. fordulójában:

VERESEGYHÁZ VSK–FÜZESABONYI SC 24–28 (13–13)
Veresegyház, Kucsa Tamás Városi Sportcsarnok, 30 néző V.: Bugyi T. K., Nász P.
FÜZESABONY: Halász R. – Molnár M. 1,  BLAZSEK M. 6. HEVÉR T. 2, Nagy B. 5, Bakó B. 2, Csapó P. 3 (2). Csere: Juhász K., SZABÓ P. S. (kapusok), Halász Sz. 1, Orosz L. 4, Antal Cs., Varjú P. 1, Igó Á. 1, Szabó P. 2. Edző: Major Attila
KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/3, ill. 4/2.
MAJOR ATTILA: – Ha az első negyedórában nem vétünk annyi ki nem kényszerített hibát, akkor sokkal könnyebb meccs lehetett volna. A félidő közepén kiegyenlített az ellenfél, fellelkesültek és sokáig fej-fej mellett haladtunk. Óriásit kellett küzdeni, magunkat is le kellett győzni, de a nagyobb rutinnal, néhány higgadt döntéssel a végjátékban sikerült a javunkra fordítani a mérkőzést. Nehéz őszi szezonon vagyunk túl, de jövőre is mindent megteszünk a füzesabonyi sikerekért. Boldog karácsonyt és boldog új évet kívánok minden FSC sikeréért dolgozó játékosnak, edzőnek, technikai személynek, vezetőnek és nem utolsó sorban a szurkolóknak!