2024.05.12. 12:08

Eszterházy SC: a végén frissebbek voltak, jobban akarták a sikert

Középcsapatok mérkőzésén öt góllal nyert az Eszterházy SC Gyálon, aminek köszönhetően megelőzte a tabellán a házigazda Tempo KSE csapatát.

Zsákovics Sáráék (83) jobban akarták a győzelmet

A női NB I/B 28. fordulójának mérkőzésén:

TEMPO KSE–ESZTERHÁZY SC 21–26 (12–11)
Gyáli Sportcsarnok, 60 néző. V.: Hornyik Zs., Zörgő R.
ESC: KISS-GADÁNYI – Zákányi, Zsákovics 2, VASS V. 5 (1), SIMON A. 6, Babinszkiy 4, Szentkeressy-Kovács R. 1. Csere: Kozma T. (kapus), Bernát D. 1, Tóth G. 3, Iván E. 3, Pint L. 1. Edző: Farkas József.
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 1–2, 12. p.: 2–4, 18. p.: 7–6, 24. p.: 10–9, 36. p.: 14–13, 42. p.: 15–15, 48. p.: 17–18, 54. p.: 19–21.
KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: –, ill. 4/1.
Az első negyedórában a vendégek, majd a hazaiak játszottak fölényben. Egészen az 55. percig nyílt találkozón, a hajrában biztosította be győzelmét az Eszterházy. Simon Armilláék 20–21-es állásról 5–0-s sorozattal végleg eldöntötték a pontok sorsát.
FARKAS JÓZSEF: – Izgalmas mérkőzésen sok hibával játszottunk, de annál nagyobb szívvel. Kapusaink jól muzsikáltak, a védekezésünk szinte végig határozott és kemény volt. Mindenki nagyon szépen igyekezett betartani az előzetesen megbeszélt taktikát. A végén pedig frissebbek voltunk, jobban akartuk a sikert. Büszke vagyok a csapatra, mindenki rengeteget tett hozzá. Szeretnénk megnyerni a hátralevő két találkozónkat is.
KÖVETKEZIK: Eszterházy SC–DVSC U19, május 18., szombat, 18.00.