2024.05.19. 13:46

Eszterházy SC: vereség az utolsó hazai mérkőzésen

Ahogy januárban Debrecenben, úgy hazai környezetben is vereséget szenvedett a DVSC U19-es csapatától az Eszterházy SC női együttese.

Heol.hu

A végjátékban elúszott az egriek pontszerzési reménye

A női NB I/B 29. fordulójának mérkőzésén:

ESZTERHÁZY SC–DVSC SCHAEFFLER U19 26–29 (17–16)
Eger, Eszterházy-csarnok, 180 néző. V.: Budai-Bock K., Wenzel T.
ESC: Kiss-Gadányi – Zákányi 1, IVÁN E. 4, VASS V. 7, Tóth G. 1, Babinszky 5, Szentkeressy-Kovács R. 2. Csere: Bernát 2, Simon A. 1, Zsákovics 3. Edző: Farkas József
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4–4, 12. p.: 6–7, 18. p.: 8–10, 24. p.: 12–13, 36. p.: 19–18, 42. p.: 21–20, 48. p.: 22–23, 54. p.: 24–24.
KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 2 perc.
HÉTMÉTERESEK: 2/1, ill. 3/1.
A szezon utolsó hazai mérkőzésén az egriek a 39. percben 21–18-ra vezettek, ami az addig legnagyobb különbséget jelentette. A végjátékban azonban a hajdúságiak voltak élesebbek, és az utolsó négy percben 4–1-es sorozattal bebiztosították a győzelmüket.
FARKAS JÓZSEF: – Kiélezett csatát vívtunk, ahol mindkét csapat ugyanúgy akarta a sikert. Jól védekeztünk, lendületesen támadtunk, de sajnos a végjátékban taktikailag fegyelmezetlenek voltunk. Sok közeli lövést kimaradt, így nem érdemeltünk győzelmet. Elégedett voltam a csapat teljesítményével.
KÖVETKEZIK: PTE PEAC-SIPO–Eszterházy SC, május 25., szombat, 16.00.