Triatlon

2024.07.04. 09:58

Egri Futó és Triatlon Klub: a hőséget is legyőzte a Katona házaspár

Aranyérmet és bronzmedált nyert az Egri Futó és Triatlon Klub két versenyzője a Triatlon Sprint Elit Országos Bajnokságon, egyben utánpótlás-ranglista és Age-Group Amatőr-kupa versenyen.

Katona-Mező Ildikó ezúttal is a legjobbnak bizonyult

Forrás: EFTK

Eredetileg Baján bonyolították volna le a sprint elit ob-t, azonban a Duna áradása miatt a zalaegerszegi Gébárti-tó környéke szolgált szolgált az esemény helyszíneként. A mezőny tagjainak rekkenő hőségben kellett megküzdeni az elemekkel.

A 750 méter úszás, 20 kilométer kerékpározás és 5 kilométer futás után Katona-Mező Ildikó a szokásos erős versenyzéssel, nagy előnnyel nyerte a korcsoportját. Katona Zsolt a szenior III.-as kategóriában a hőség ellenére is kiválóan futott, amivel a gyengébb úszás után a dobogó harmadik fokára ért fel és szerzett értékes ranglista pontokat.