Labdarúgás

2024.08.28. 20:34

FC Hatvan: a Tiszafüred ellen kinyílt a gólzsák

Az NB III. Északkeleti csoportjának hétközi, 5. forduló fordulójában a játéknap előtt éllovas Tiszafüredi VSE együttesét győzte le az FC Hatvan. Kitl Krisztiánék ezen mérkőzésen több gólt szereztek, mint a korábbi négy találkozón összesen.

Füzesi Bálint

A hatvani Kitl Krisztiánék (balról) remek napot fogtak ki

Forrás: Pesti József/Új Néplap

FC HATVAN–TISZAFÜREDI VSE 5–1 (3–0)

Hatvan, Népkert Sporttelep, 250 néző. V.: Nagy Róbert (Márkus P., Deme R.).
HATVAN: Menczeles I. – Tóth O. (Nagy Zs., 24.), Szabó Sz., Czibolya G. (Burzi A., 77.), Mundi Z. (Retter Sz., 85.), Kitl K. (Vince A., 77.), Karácsony D., Noel N., Dinka K., Silimon L., Polgár P. (Zsuppán D., 85.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak.
TISZAFÜRED: Lisztes B. – Trencsényi B., Szövetes K. (Ballók B., 46.), Kovács D. (Almomani, 46.), Aranyos M., Pap Zs., Mácsai L., Pataki V., Gellén B., Karmacsi R., Kiss H. (Ujvári Zs., 46.). Vezetőedző: Dorcsák Zoltán.

Ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a Hatvan – amely eddig a meccsig hazai pályán gólképtelen volt – a mostanáig hibátlan, s összességében 16 meccse veretlen Tiszafüred ellen. Az első percek bizonytalankodása után gyorsan kétgólos előnybe kerültek a Zagyva-partiak, akiket a kiállítás sem zavart meg; emberhátrányban is közönségszórakoztatóan futballoztak, s bár a szünet után a füredieknek is sok lehetőségük volt a szépítésre, a hatvani kontrák „ültek", így növelni tudták a félidei háromgólos előnyüket. A hazai siker értékéből nem vonnak le semmit a tiszafüredi védelmi hibák – mindkét hatvani 11-es előtt buta és értelmetlen szabálytalanságot követtek el a vendégvédők –, így ezúttal a gólkülönbségét is „rendberakta” Zoran Szpisljak csapata.
GÓL: Kitl K. (18., 45. – mindkettő 11-esből), Dinka K. (35.), Czibolya G. (56.), Burzi A. (89.), ill. Pap Zs. (75.)
KIÁLLÍTVA: Silimon L (36.).
JÓK: Nagy Zs., Karácsony D., Kitl K., Mundi Z., Polgár P., ill. senki.
ZORAN SZPISLJAK: – Gratulálok a csapatnak, mindenki hozzátette a magáét a sikerhez! Azokat a helyzeteket, amelyeket eddig nem tudtunk gólra váltani, ezúttal értékesítettük, sőt ezek mellett további lehetőségeink voltak a gólszerzésre. A csapat megmutatta az igazi arcát, még 10 emberrel is uraltuk a meccset és teljes mértékben kiszolgáltuk a közönséget. Ezen az úton kell tovább menni és akkor a további sikerek is jönnek majd.
DORCSÁK ZOLTÁN: – Teljesen megérdemelt a hatvani sikere, de biztos vagyok benne, hogy még egy ilyen könnyű győzelmet nem fognak aratni. Kis túlzással csak annyit kellett tenniük, hogy kijöjjenek a pályára. Tálcán kínáltuk nekik a lehetőségeket, nekünk semmi nem jött össze.
KÖVETKEZIK: DVTK II.–FC Hatvan, szeptember 1., vasárnap, 11.00.

A 5. forduló eredményei
Putnok–DEAC 0–1, DVSC II.–Eger SE 4–1, FC Hatvan–Tiszafüred 5–1, Karcag–DVTK II. 3–1, Cigánd–Sényő 3–0, Füzesabony–Mátészalka 0–1, Tiszaújváros–Nyíregyháza II. 2–1, SBTC–Kisvárda II. 0–0

1. DEAC    5    5    –    –    6–1    15
2. Tiszafüred    5    4    –    1    9–8    12
3. Eger    5    3    –    2    10–10    9
4. FC Hatvan    5    2    2    1    8–5    8
5. Karcag    4    2    1    1    9–4    7
6. Cigánd    5    2    1    2    9–7    7
7. Putnok    5    2    1    2    6–7    7
8. Tiszaújváros    5    2    1    2    5–6    7