2024.08.30. 20:51

Magyar Kupa: tükörsima továbbjutás az egyetemistáktól

Ötvenegy gólt szerezve nyerte meg a női Magyar Kupa 1. fordulójának mérkőzését az Eszterházy SC. Az NB II.-es KE Balmazújváros elleni találkozó a főpróbát jelentette a jövő heti bajnoki nyitány előtt.

Az egri nőket nem tudták féken tartani a balmazújvárosiak

A női Magyar Kupa 1. fordulójának mérkőzésén:

KE BALMAZÚJVÁROS–ESZTERHÁZY SC 22–51 (13–26)
Balmazújvárosi Rendezvénycsarnok, 100 néző. V.: Harsányi M., Magyar P.
ESC: Pusztai, Kozma T., Mrkva (kapusok), Zsikó 2, Bernát 3, Tóth G. 5, Pint 1, Soltó J. 2, Orell 6, Dudás 3, Simon A. 6, Kiser 9, Babinszky 3, Csáki Zs. 4, Viszokai 3, Losonczi 4. Edző: Farkas József
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–4, 12. p.: 5–10, 18. p.: 7–18, 24. p.: 8–23, 36. p.: 15–32, 42. p.: 15–37, 48. p.: 17–41, 54. p.: 20–47.
KIÁLLÍTÁSOK: 2, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 6/3, ill. 4/4.

A bajnoki főpróbának szánt találkozón bő negyedóra után már tízgólos különbséggel (7–17) vezetett az egri gárda. Az alacsonyabb osztályban szereplő házigazda nem tudta tartani a lépést a vendégekkel, a hajrában pedig már harminc góllal (20–50) is vezettek az egyetemisták.
FARKAS JÓZSEF: – Több lehetőséget kaptak a fiatalok, amivel szépen éltek is. Jövő héten kezdődik a bajnokság, amelyre teljes erőbedobással készülünk.
TOVÁBBJUTOTT: az Eszterházy SC.
KÖVETKEZIK: NB I/B, 1. forduló: Eszterházy SC–DVSC Schaeffler U20, szeptember 7., szombat, 17.00.