2 órája

A gyöngyösiek sem tudták megtörni a győriek lendületét

A HE-DO B. Braun Gyöngyös sem tudta megállítani a robogó ETO-t. Az újonc negyedik mérkőzését is megnyerte, míg a mátraaljai gárda négy forduló után három ponttal áll a tabellán.

A gyöngyösi Ubornyák Dávidékat (a labdával) hatástalanították a győri védők

A férfi NB I. 4. fordulójának mérkőzésén:

ETO UNIVERSITY HANDBALL TEAM–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 32–26 (17–11)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 1500 néző. V.: Bíró Á., Kiss O.
ETO: BŐSZ 1 – Dörnyei 1, DELY 7, Vilovszki 1, Pieczonka 1, BOZOVICS 4, Bombac 5. Csere: Pásztor I. (kapus), Lang Z., Balogh Zs. 4 (2), LAURINYECZ 5, Fazekas M., VAJDA H. 3. Edző: Kilvinger Bálint
GYÖNGYÖS: Usik – Lakosy, Markez 2, Bodor 4, HEGEDÜS M. 4, Ubornyák 3, EDWARDS 5 (3). Csere: Tomics (kapus), Potisk, Nagy Á. 2, Schaffer, Gyallai 2, Gráf M. 3, Jóga N. 1. Edző: Bíró Balázs
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–4, 12. p.: 7–7, 18. p.: 10–8, 24. p.: 14–9, 36. p.: 20–14, 42. p.: 24–16, 48. p.: 25–20, 54. p.: 27–23.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 2/2, ill. 3/3.
Az első negyedórában fej-fej mellett haladt a két csapat, majd 9–8-as állásról a szünetre hatgólos előnyt szerzett a házigazda. A szünet után tovább nyílt az olló, a 40. percben már 24–15-os állás szerepelt az eredményjelzőn. Hét perccel a vége előtt három találatra zárkózott a Gyöngyös (26–23), de ezzel el is lőtte az összes puskaporát a mátraaljai gárda. A végjátékban ismét megnyugtató előnyt szerzett az ETO.

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy gyöngyösi részről Martin Potisk a 23. percben piros lapot érően szabálytalankodott a Fazekas Mátéval szemben.

KILVINGER BÁLINT: – Negyedóra játék után átvettük az irányítás és kézben tartottuk a mérkőzést. Amikor a második félidőben felzárkóztak a gyöngyösiek, kisegített bennünket a rutin. Lépésről-lépésre haladunk, vannak még hibáink, amiket igyekszünk kijavítani.
BÍRÓ BALÁZS: – Túl sokat hibáztunk ahhoz, hogy szorossá tegyük a találkozót. Időszakosan sikerült olyan teljesítményt nyújtani, amivel lett volna esély a pontszerzésre. Ez azért dühítő, mert ebben a meccsben több lehetett volna annak ellenére, hogy meggyőző különbséggel nyert a Győr.
KÖVETKEZIK: HE-DO B. Braun Gyöngyös–MOL Tatabánya KC, október 12., szombat, 17.00.