2024.09.07. 21:43

Egy hajszálon múlt az egriek bravúrpontja Csurgón

A török jobbátlövő, Özgür Sarak utolsó másodpercekben lőtt hétméteresét hárította a csurgóiak kapusa, így bár nagyot hajrázott az Eger, de nem sikerült pontot szerezni Somogyban.

Az egri Abdeldjalil Zennadiék nagyot hajráztak, de hiába

Forrás: Bók Tamás/handballeger.hu

A férfi NB I. 1. fordulójának mérkőzésén:

CSURGÓI KK–EGER 26–25 (17–11)
Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok, 600 néző. V.: Asztalos B., Szalay Z.
CSURGÓ: Holló B. – Zagar 1, Brajovic 1, Szeitl E., Vasvári, Majstorovic 2 (1), Herceg 4. Csere: Füstös Á. (kapus), Tufegdzic 5 (4), Fekete G., Bazsó 1, Papp T. 6, Gábor M. 1, Tóth P. 2, Mazurek 1, Kiss B. 2. Edző: Vladan Matics
EGER: Ágoston – Maracskó, Sarak 5 (2), Tóth K. 4, Zennadi 4, Tóvizi 3, Száva 2. Csere: Kiss G., Czabula, Szöllősi, Lezák 1, Jadegari 1, Arszenics 4 (1), Bőti 1. Edző: Tóth Edmond
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–2, 12. p.: 6–4, 18. p.: 8–4, 24. p.: 12–7, 36. p.: 19–13, 42. p.: 20–15, 48. p.: 22–18, 54. p.: 23–22.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 7/5, ill. 6/3.

Harminc perc játék után vélhetően kevesen hittek abban, hogy az egri gárda még megszorongathatja a Csurgót. Negyedórával a mérkőzés vége előtt hatgólos hátrányban (22–16) játszó egri csapat azonban huszáros hajrát nyitott. A kiélezett végjátékot hozó találkozón az utolsó másodpercekben a mieink támadhattak az egyenlítésért. A Száva Mátéval szemben elkövetett szabálytalanságért hétméterest ítéltek a játékvezetők, Özgür Sarak büntetőjét azonban hárította Füstös Ádám.
VLADAN MATICS: – Az első félidőben jól és lendületesen kézilabdáztunk. A 24. percen elveszítettük a piros lappal kiállított Vasvári Ádámot, de ez sem okozott akkora gondot. A 45. perc környékén viszont teljesen megálltunk, kimaradtak a ziccerek, a beálló körüli védekezést nem tudtuk megoldani és ebből lett a dráma. A végén szerencsénk is volt.
TÓTH EDMOND: – A végén volt esélyünk a pontszerzésre, de nem érdemtelen a hazaiak győzelme. Az első félidő miatt van bennem egy kis keserűség. A szünet után nyújtott teljesítmény kell, hogy hitet adjon a folytatásra. Dolgozunk tovább és majd mi is elkezünk pontokat gyűjtögetni.
KÖVETKEZIK: Eger–ETO University Handball Team, szeptember 13., péntek, 18.00.