2024.09.14. 13:41

Eszterházy SC: nem tudták feldolgozni a múlt heti sikert

A DVSC Schaeffler U20 együttesével szemben sikerrel megvívott bajnoki nyitányt követően Gárdonyba már nem tudta átmeneti formáját az Eszterházy SC női csapata.

Simon Armilláék (a labdával) nagyon sok hibával játszottak

A női NB I/B 2. fordulójának mérkőzésén:

GÁRDONY-PÁZMÁND NKK–ESZTERHÁZY SC 29–25 (12–12)
Gárdony, Gárdonyi Géza Általános Iskola Sportcsarnoka, 100 néző. V.: Fazekas Zs., Ónodi E.
ESC: Pusztai – Bernát 2, Babinszky 3, Zsemberi 5 (2), Simon A. 3, Csáki Zs. 1,  Kiser 1. Csere: Kozma T., Mrkva (kapusok), Zsikó 3, Pint L., Orell 3, Zákányi 4 (1). Edző: Farkas József
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–3, 12. p.: 7–4, 18. p.: 8–6, 24. p.: 10–10, 36. p.: 14–15, 42. p.: 17–19, 48. p.: 21–22, 54. p.: 25–22.
KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/3, ill. 4/3.
A 43. percben még három góllal az egriek vezettek (17–20), majd a gárdonyiak kerültek fölénybe, s az utolsó tíz percben 6–2-es szériával bebiztosították a győzelmüket.

FARKAS JÓZSEF: – Sajnálom a mérkőzést. Húsz feletti kihagyott lövéssel és megszámlálhatatlan hibával nem lehet ilyen hőfokú mérkőzést nyerni. A lányok nem tudták feldolgozni a múlt heti sikert, dekoncentrált volt a csapat, aminek meglett a böjtje. Amire készültünk és gyakoroltunk, annak a töredékét hajtották végre. Gratulálok az ellenfélnek, megérdemeltem nyertek!
KÖVETKEZIK: Eszterházy SC–Ferencvárosi TC U20, Eger, Eszterházy-csarnok, 17.00.