2024.09.08. 17:32

Eszterházy SC: nyolcgólos győzelem a bajnoki nyitányon

Magabiztos győzelemmel rajtolt az Eszterházy SC női csapata az NB I/B 2024/25-ös szezonjában. A nyáron nyolc új játékossal erősített egyetemisták a DVSC fiataljaival szemben gyűjtötték be az első pontjaikat.

Az egri lányok önbizalomnövelő győzelmet arattak

A női NB I/B 1. fordulójának mérkőzésén:

ESZTERHÁZY SC–DVSC SCHAEFFLER U20 32–24 (16–11)
Eger, Eszterházy-csarnok, 200 néző. V.: Gál L., Ludvig B.
ESC: Pusztai – Zákányi 1, ZSEMBERI 4, Babinszky 5, Simon A., Csáki Zs. 2, Orell 3. Csere: Kozma T. (kapus), ZSIKÓ 8 (3), BERNÁT 4, Tóth G. 2, Pint 1, Dudás, Kiser 2. Edző: Farkas József.
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 1–2, 12. p.: 5–5, 18. p.: 10–7, 24. p.: 11–8, 36. p.: 19–12, 42. p.: 23–17, 48. p.: 26–20, 54. p.: 29–23.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 12 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 3/2.

A 10. percben 5–4-es állásnál vették át a vezetést a hazaiak, s folytatásban már végig kézben tartották a mérkőzést. A félidei ötgólos előny a szünet után tovább nőtt, a hajrában már azért is szurkolhattak az egri hívek, hogy meglegyen a tízgólos különbség, de az 59. percben Kozma Tünde egészpályás lövése a kapufán csattant.
FARKAS JÓZSEF: – Roppant nehéz mérkőzésen, igen jó ellenféllel szemben, rendkívül határozottan és igazi csapatként küzdöttünk végig a találkozón. Nagyon tetszett a lányok mentalitása és koncentráltsága, keményen védekeztünk és a kapusaink is remekül védtek. Akadtak kiemelkedő egyéni teljesítmények is, de sok tartalék és lehetőség van még a csapatban. Dolgozunk tovább.
KÖVETKEZIK: Gárdony-Pázmánd NKK–Eszterházy SC, szeptember 13., péntek, 19.00.