Labdarúgás

3 órája

Eger SE: „Milu” ismét megmutatta, miért jó csatár

Az új edzővel érkező szabolcsi újonc ponttal távozott Egerből az NB III. Északkeleti csoportjának 11. fordulójában.

Bódi Csaba

Tóth Levente Milán (11) duplázott

Forrás: Lénárt Márton/Heves Megyei Hírlap

Az 1. percben kapufával nyitott a Mátészalka, amire Tóth Levente Milán válaszolt fejessel, de a kapus hárított. A 9. percben viszont már jött a gól, méghozzá az ex egri Horváth Zoltán jóvoltából. A találatot sokak szerint lesállás előzte meg, ám mivel ez csak a lelátóról számított egyértelműnek a játékvezető részéről nem, így az MTK jutott előnyhöz, 0–1.

Szerencsére az Eger SE is rendelkezik gólgyárossal és Tóth Levente Milán a 15. percben igazolta is, hogy ért a találattermeléshez, 1–1. A 27. percben aztán Gyurján Bence NB I.-es és NB II.-es múltja köszönt vissza gólt érően. A folytatás már nem volt ennyire mozgalmas, legalábbis ami a gólokat illeti. A fáradó újonccal szemben a 89. perc hozta meg az egyenlítést, amikor is Tóth Levente Milán értékesítette a megítélt büntetőt, 2–2. A döntetlennel az ESE megőrizte hazai veretlenségét.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Az NB III. Északkeleti csoportjának 11. fordulójában:
EGER SE–MÁTÉSZALKAI MTK 2–2 (1–2)
Eger, Szentmarjay stadion, 110 néző. V.: Nyekita Benjamin (Nagy V., Kondákor).
EGER: Bukrán – Valkay, Nagy-Kolozsvári, Lencsés – Zvara, Hamar (Kelemen, 80.) – Debreczeni (Kozma, 60.), Hamar, Sós (Berecz, 69.), Major – Tóth L. M., Balázs P. (Illés, 46.). Vezetőedző: Simon Antal.
MÁTÉSZALKA: Szilágyi P. –  Spisák (Hudák, 46.), Fenyőfalvi (Fejes, 18.), Bodó G., Molnár M. – Gyurján, Rózsa (Kovács B., 93.), Bodó L., Sárosi – Kristófi (Sztaroszta, 83.), Horváth Z. Vezetőedző: Sánta Tibor.
GÓL: Tóth L. M. (15., 89.), ill. Horváth Z. (9.), Gyurján (27.),
JÓK: Tóth L. M., Lencsés, Major, ill. Bodó G., Rózsa, Horváth Z.

Mester(i) mondtatok

SIMON ANTAL: – Meg kell becsülnünk ezt az egy pontot is, főleg úgy, hogy folyamatosan mennünk kellett az eredmény után. Nem kapkodtunk, próbáltuk türelmes játékkal feltörni az ellenfél védelmét. Fontos volt, hogy itthon őrizzük meg a veretleségünket, ez sikerült, ma ennyire futotta.

SÁNTA TIBOR: – Félig üres a pohár... Vezettünk 1–0-ra, de bosszantó, hogy épp akkor kaptunk a gólt, amikor sérülés miatt nem tudtunk cserélni. Az egyelítésre azonban jól reagált a csapat, majd újra vezettük, de egy szabályos gólt nem adtak meg nekünk. A 70. perctől elfogytunk és felőrült az Eger bennünket. Nem érdemtelen az egri pontszerzés.