2 órája

Eszterházy SC: a NEKA elleni játék a követendő

Dobogón álló vendégével szemben az idény legjobb játékával ért el döntetlent az egri egyetemista csapat a női NB I/B 5. fordulójában.

Heol.hu

Az egriek felnőttek a feladathoz a NEKA ellen

ESZTERHÁZY SC–NEKA 24–24 (11–10)

Eger, Eszterházy csarnok, 200 néző. V.: Harsányi, Magyar.
ESC: Kozma – Bernát 2, Pint 1, Babinszky, Simon A. 3, Zsikó 4 (1), Kiser 1. Csere: Pusztai (kapus), Tóth G. 1, Csáki 7, Zsemberi 1, Zákányi, Orell 3, Babinszky 1. Edző: Farkas József.
NEKA: Torda – Farkas E., Kriston 1, Panyi 7, Győri 2, Bozsodi 3 (3), Berei 5 (1). Csere: Hornyák (kapus), Alaxai 3, Szabó A. 1, Katona 1, Mórocz, Molnár F., Grápa 1. Edző: Bakó Botond.

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 5. perc: 1–2. 10. perc: 3–3. 16. perc: 6–4. 22. perc: 9–6. 25. perc: 10–8. 29. perc: 11–10. 33. perc: 11–13. 40. perc: 14–14. 47. perc: 17–18. 54. perc: 21–19. 58. perc: 24–22.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/1, ill. 5/4.

Mester(i) mondatok

FARKAS JÓZSEF: – Büszke vagyok a lányokra, rendkívül fegyelmezetten játszottunk szinte végig a mérkőzés folyamán. A találkozó végére átvettük az irányítást, de sajnos a három kihagyott helyzet megbosszulta magát, így be kell érnünk a döntetlennel. Jól játszottunk, megyünk tovább, szeretném, ha ez jellemezne bennünket, nem az óriás hullámzás. Nagyon sokan kilátogattak, telt ház és remek hangulat fogadott minket, köszönjük!
BAKÓ BOTOND: – Mindkét félidőt jól kezdtük és jól zártuk, a köztes időben azonban sok volt a hiba. Rosszul értékesítettük a helyzeteinket, illetve kicsit kevés volt az átlövéseink száma, mindent a hatosról akartunk ziccerig vinni. Összességében örülök a megszerzett pontnak, ahogy annak is, hogy a játékosok végig küzdöttek, harcoltak.

1. Hajdúnánás    5    5    –    –    151–141    10
2. Szigetszentmiklós    5    4    –    1    151–144    8
3. NEKA    5    3    1    1    129–117    7
4. Komárom    5    3    –    2    154–128    6
5. Kozármisleny    5    3    –    2    147–126    6
6. FTC U20    5    3    –    2    152–143    6
7. Érd    5    3    –    2    156–155    6
8. DVSC U20    5    2    1    2    154–141    5