2 órája

Eszterházy SC: az edző éles kritikával illette a csapatot

A listavezető Szigetszentmiklós NKSE vendégeként háromgólos vereséget szenvedett az Eszterházy SC női csapata.

Heol.hu

Farkas József többet várt a csapatától

A női NB I/B 4. fordulójának mérkőzősén:

SZIGETSZENTMIKLÓS NKSE–ESZTERHÁZY SC 25–22 (14–12)
Szigetszentmiklós, SZKSK Kézilabda Csarnok, 100 néző. V.: Matic D., Nádasdi Á.
ESC: Kozma T. – Zákányi 4, Babinszky 3, Zsikó Zs. 5 (2), Simon A. 4, Csáki Zs., Orell 2. Csere: Mrkva Z. (kapus), Bernát D. 2, Tóth G., Pint L. 1, Dudás D., Kiser P. 1. Edző: Farkas József
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–2, 12. p.: 5–4, 18. p.: 9–7, 24. p.: 12–9, 36. p.: 14–13, 42. p.: 19–14, 48. p.: 21–15, 54. p.: 24–19.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/2, ill. 3/2.

A 8. percben 2–3-as állásnál vezetett utoljára az egri gárda. A hazaiak diktálták a tempót, miközben az egyetemisták futottak az eredmény után. Zsikó Zsanették erőfeszítései azonban nem voltak hiábavalók, a 37. percben ismét döntetlen állás szerepelt az eredményjelzőn (14–14), majd jött a hidegzuhany. Az SZNKSE hat perc alatt 6–0-s sorozattal újra jelentős lépéselőnyre tett szert, ami a folytatásban már ledolgozhatatlannak bizonyult Simon Armilláék számára.
FARKAS JÓZSEF: – Alaposan felkészültünk az ellenfélből, mégis nagyon keveset láttam viszont abból, amit gyakoroltunk. A huszonhárom kihagyott lövés és gyenge kapusteljesítmény hozta magával a vereséget. Négyszer volt lehetőségünk arra, hogy a magunk javára fordítsuk a mérkőzést, de nem sikerült. Mentálisan nagyon gyengék voltunk. Többeknek is el kell gondolkodni azon, hogy mit akarnak a jövőben.
KÖVETKEZIK: Eszterházy SC–NEKA, október 12., szombat, 17.00.