3 órája

Füzesabonyi SC: a férfiak 76 gólos mérkőzésen győzték le a BVSC-t

Női és férfi vonalon is győzelmet ünnepelhetett a Füzesabonyi SC az NB II.-es bajnokság legutóbbi fordulójában. A Hatvani KSZSE mindössze egy mezőnycserével szenvedett vereséget Gödön.

A füzesabonyi Dobos-Kovács Viktória tíz gólt szerzett

Forrás: Huszár Márk/Heves Megyei Hírlap

A női NB II. C-csoportjának 3. fordulójában:

GÖDI SE–HATVANI KSZSE 37–27 (19–13)
Göd, Balázsovits János Sportcsarnok, 100 néző. V.: Gyimesi M., Kékesi K.
HATVAN: Pompor A. – Szabó F. 4, Zsikla G. 12 (4), Tutti K. 2, Kaposvári A. 4, Markos R. 3, Sáfrán B. 2. Csere: Fehér V., Csikós Cs. (kapusok), Baranyi Zs. Edző: Soós Péter
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4–3, 12. p.: 8–5, 18. p.: 13–9, 24. p.: 18–12, 36. p.: 23–15, 42. p.: 25–19, 48. p.: 28–20, 54. p.: 32–22.
KIÁLLÍTÁSOK: 14, ill. 10 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 4/4.
SOÓS PÉTER: – Az elmúlt két hét erősen súlytotta a csapatunkat. A belső posztokra mindössze három bevethető játékossal utaztunk el, akiknek csere nélkül kellett megoldani a feladatot. Érdekes játékvezetői felfogás párosult a meglévő problémáink mellé, de így is küzdött a csapat az utolsó erejéig. Sok ziccert hagytunk ki döntő szituációkban és ez eldöntötte a sorsunkat.
KÖVETKEZIK: Hatvani KSZSE–Vác U21, október 12., szombat, 17.00.

A női NB II. D-csoportjának 3. fordulójában:

STAVMAT-FÜZESABONYI SC–HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE 29–22 (13–12)
Füzesabony, Teleki Blanka Általános Iskola Sportcsarnok, 100 néző. V.: Bálint B., Török K. Z.
FÜZESABONY: Végh L. – Tamás Cs., Dohány V. 3 (1), Csomós A. 3 (1), LUDVIG-TIETZE K. 1, BOCSI SZ. 8, Dobos-Kovács V. 10. Csere: Szegő V., Tóth D. (kapusok) Halmai M. 3, Nagy Luca 1, Adácsi L., Adácsi N. Edző: Tamás Tamás
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/2, ill. 6/6
TAMÁS TAMÁS: – Végig nyögvenyelős volt a játék, de szerencsére a kemény és feszes védelemnek köszönhetően sikerült könnyű gólokat szerezni. Ennek köszönhető a két pont.
KÖVETKEZIK: DVSC Schaeffler U21–STAVMAT Füzesabonyi SC, október 12., szombat, 14.00.

BVSC-ZUGLÓ–FÜZESABONYI SC 34–42 (18–19)
Budapest, BVSC-Zugló edzőcsarnok, 40 néző. V.: Kovács T., Széles Z.
FÜZESABONY: HALÁSZ R. – MOLNÁR M. 9 (1), HANGYEL N. 10, NAGY A. 5, GÖNCZI A. 1, HORVÁTH L. 4, LÁNYI P. 1. Csere: BAKÓ B. 1, IGÓ Á. 6, ANTAL CS. 5, HALÁSZ SZ. Edző: Bánik Roland
AZ EREDMÉNYEK ALAKULÁSA. 6. perc: 3–4, 12. p.: 7–7, 18. p.: 11–11, 24. p.: 13–16, 36. p.: 20–23, 42. p.: 23–27, 48. p.: 28–32, 54. p.: 33–36.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/4, ill. 1/1.
BÁNIK ROLAND: – Kezdetben a védekezés nem működött megfelelően, szerencsére a támadójátékkal nem volt probléma. Sikerült kialakítani egy kisebb előnyt, de a hazai csapat a félidőre ismét egy gólra zárkózott. A második félidőt jól kezdtük és lépésről-lépésre növeltük az előnyünket. A feljavuló védekezés mellé védések is társultak. Az sem zavarta meg a csapatot, hogy az ellenfél védekezést váltott, magabiztos győzelmet arattunk. Gratulálok a csapatnak!
KÖVETKEZIK: Szalézi-Kolorcity Kazincbarcika–Füzesabonyi SC, október 12., szombat, 18.00.

1. Ózd    4    4    –    –    157–106    8
2. Salgótarján    4    3    1    –    126–97    7
3. Gödöllő    4    3    –    1    112–107    6
4. Váci FKA    4    2    –    2    126–114    4
5. Füzesabony    4    1    1    2    114–124    3
6. Dunakeszi    4    1    –    3    113–125    2
7. BVSC-Zugló    4    –    1    3    119–140    1