Romló közbiztonság

2024.08.14. 22:40

Nő a migráció okozta politikai feszültség Európában

A szaporodó erőszakos cselekmények miatt egyre inkább nő a politikai feszültség Európában – jelentette ki a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában, hozzátéve: a migrációs hullám kezdete, vagyis 2015 óta jelentősen romlott a közbiztonság az összes befogadó országban, ám a liberális média igyekszik ezt elhallgatni.

MW

Afrikából Európába igyekvő illegális bevándorlók érkeznek a Kanári-szigetekhez tartozó Puerto del Rosario kikötőjébe

Forrás: MTI/EPA/EFE

Fotó: CARLOS DE SAA

Bakondi György elmondta, a balkáni útvonalon ugyan fokozódott a migrációs nyomás, ám a magyar–szerb határon, a magyar és a szerb rendőrség hatásos tevékenysége, az embercsempész bandák kiszorítása nyomán az elmúlt év hasonló időszakához képest csökkent a határsértők száma. Az embercsempész bandák a bosnyák és a horvát határra települtek, és Szlovénia felé segítik a migránsok útját.

Ugyanakkor az elmúlt két hónapban növekedés tapasztalható, és az idén már több mint 3600 illegális migránst és 54 embercsempészt fogtak el

– fűzte hozzá.

Alapjaiban rendült meg a közbiztonság

Bakondi György felidézte, hogy az Egyesült Királyságban is alapjaiban rendült meg a közbiztonság azt követően, hogy egy migrációs hátterű fiatal három kislányt gyilkolt meg egy táncórán. Vélekedése szerint a brit helyzet romlásához hozzájárult, hogy az új baloldali kormány elvetette az úgynevezett Ruanda-tervet, amelynek keretében Ruandába szállították volna az illegális bevándorlókat a menekültkérelmük elbírásának idejére.

Ennek nyomán felbátorodtak a bevándorlók, és csak kedden 700 migráns érkezett Franciaországból Angliába a csatornán keresztül

 – sorolta.

Bakondi György a Kossuth rádió szerda reggeli műsorában emlékeztetett arra, hogy az Európai Parlament elfogadta a migrációs paktumot. Ennek egyik célja, hogy azokat az uniós országokat is bevonják a „nagy terv”, vagyis a nemzeti keretek szétfeszítésébe, ahol eddig nem voltak migránsok.

Magyarország ilyen ország, ezért aztán már nemcsak politikai támadások érnek bennünket, hanem 80 milliárd forintos, plusz napi 400 milliós pénzbírságot rótt ki Magyarországra az Európai Unió Bírósága. Továbbá a paktum szerint évente több mint 7700 migránst kellene Magyarországnak befogadnia, illetve 30 ezer fő befogadására alkalmas határmenti táborokat kellene létrehozni – ismertette, jelezve, egyedül Olaszország számára határoztak meg a paktumban nagyobb befogadási kvótát.

Ez a megoldás világosan ellentétes az európai biztonsági érdekekkel, különösen a magyar emberek érdekeivel, ezért a magyar kormánynak ismét lépéseket kell tenni Magyarország biztonságának megvédése érdekében – mondta Bakondi György.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a heol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában