2024.05.07. 16:09
Egri VSI: Vitális Lelle és Stumpf Olivér arany-ezüst kombóval kezdett
Harminc alkalommal értek el 1–8. helyezést az Egri Városi Sportiskola (EVSI) atlétái az U14–U16-os Regionális Bajnokság Keleti csoportjának 1. fordulójában.
Bartus Benedek sípoló rakéta hajításban állhatott a dobogó legfelső fokára
Forrás: EVSI
A gödöllői nyitányon nyolc vármegye 12–15 éves korosztályhoz tartozó versenyzői álltak rajthoz. Az EVSI tagjai részéről 50 rajthoz állást regisztrálhattak úgy, hogy mindhárom éremből négy-négy jutott Berecz Bernadett és Fejes Péter tanítványainak.
A medált szerzett egriek
Vitális Lelle (arany, ezüst), Stumpf Olivér (arany, ezüst), Bartus Benedek (arany, bronz), Lakó Botond (arany), Karkus Balázs (ezüst, bronz), Katona Korina (ezüst), Horváth Anna (bronz), Karkus Zsombor (bronz)
A folytatásra júniusban Nyíregyházán kerül sor.
Az EVSI atlétáinak jobb eredményei
U14-ES KOROSZTÁLY
80 méter síkfutás
Leányok: 14. Adeyemo Liza 11,81 másodperc, 16. Horváth Anna 11,96, 19. Nagy Zselyke 12,08
Fiúk: 10. Stumpf Olivér 11,20
300 méter síkfutás:
8. Horváth Anna 50,23 másodperc
600 méter síkfutás: 5. Katona Amina 1:49,34 perc
60 méter gátfutás
Lányok: 4. Bodnár Kata 10,98 másodperc
Fiúk: 1. Stumpf Olivér 10,25, 4. Prokaj Ákos 11,32
200 méter gátfutás: 9. Kónya Hanga 40,55
Távolugrás
Leányok: 8. Szalóki Petra 425 centiméter, 9. Nagy Zselyke 418
Fiúk: 2. Stumpf Olivér 510
Ötösugrás: 3. Bartus Benedek 11,71 méter
Gerelyhajítás: 4. Prokaj Ákos 22,51 méter, 5. Lukács Áron 18,06
Sípoló rakéta hajítás
Lányok: 3. Horváth Anna 35,42 méter, 8. Szalóki Petra 24,51
Fiúk: 1. Bartus Benedek 41,62
U16-OS KOROSZTÁLY
100 méter síkfutás
Leányok: 18. Bábosik Flóra 13,90
Fiúk: 4. Karkus Zsombor 12,61
300 méter síkfutás: 10. Földi Jázmin 45,73
800 méter síkfutás: 12. Lakó Botond 2:34,54
1500 méter síkfutás
Leányok: 2. Katona Korinna 4:45,32
Fiúk: 9. Bóta Benedek 5:20,02
80 méter gátfutás: 6. Demeter Flóra 17,04
300 méter gátfutás
Leányok: 5. Szilárdi Léna 55,65, 6. Vadászi Lili 56,24
Fiúk: 2. Karkus Balázs 48,42, 3. Karkus Zsombor 48,96
1500 méter akadály: 4. Lakó Botond 5:43,04
Távolugrás
Leányok: 14. Bábosik Flóra 461, 15. Földi Jázmin 451
Fiúk: 6. Karkus Zsombor 520, 9. Karkus Balázs 495
Magasugrás
Leányok: 5. Földi Jázmin 139
Fiúk: 3. Karkus Balázs 154, 4. Karkus Zsombor 150
Gerelyhajítás
Leányok: 2. Vitális Lelle 37,06
Fiúk: 4. Szabó András 44,53
Súlylökés: 1. Vitális Lelle 11,35
Diszkoszvetés: 6. Vitális Lelle 22,08
Sípoló rakéta hajítás: 1. Lakó Botond 41,52