2020.03.14. 12:17
Mégis sikerült egy német borásznak jégbort készítenie
A Stuttgart közeli Korbban lévő Weingut Zimmerle Riesling fajtájú szőlőből készítette el borát.
Forrás: Shutterstock
Januárban volt szőlészetük területén mínusz nyolc Celsius-fok, így a szőlőszemek megfagyhattak a szőlőtőkén.
Száz liter értékes jégbort tudtak készíteni, amelynek intenzív édes íze van.
A Német Borintézet március elején jelentette be, hogy
az enyhe tél miatt a borkészítés német történetében először idén a híres borászatok nem készítenek jégbort, mivel az ország egyetlen borászati régiójában sem volt az ilyen borhoz szükséges mínusz hét Celsius-fok.
A jégbor elkészítéséhez a mustot fagyott állapotban lévő szőlőszemekből préselik. A szőlőben a cukrok nem fagynak meg, csak a benne lévő víz, és ezért a fagyott szőlőből préselt bor nagyon édes, ám magas savtartalmú lesz.
Jens Zimmerle, a borászat tulajdonosa elmondta, hogy a klímaváltozás miatt a szőlő betakarítása idén korábban kezdődött. Ez a vörösborkészítést segítette a jégborkészítés rovására.
„Most már képesek vagyunk testes vörösborokat készíteni, de nincsnek olyan hideg időszakok, amelyek létfontosságúak a jégbor számára”
- tette hozzá.
A jégbor Németországban mindig különlegességnek számított, a bortermelés 0,1 százalékát adta. A német jégbor legnagyobb piaca Japán és Kína, valamint a skandináv országok és az Egyesült Államok. A jégbor hiánya azt jelenti, hogy idén az eddiginél drágább lesz a jégbor Németországban, ahol egy palack ára 20 eurótól több száz euróig terjed általában.
Borítókép: illusztráció