Bűnügyek

2019.12.12. 17:30

Ítéletet hozott a törvényszék az emberölés kísérlete miatt indult ügyben

A bíróság megállapította, hogy a vádlottak a szabadságvesztés büntetésből legkorábban annak kétharmad részének kitöltését követő nap bocsáthatók feltételes szabadságra.

Heol

Az Egri Törvényszék ifj. F. I. elsőrendű vádlottat társtettesként elkövetett emberölés bűntettének kísérlete, közúti veszélyeztetés bűntette és rongálás vétsége miatt hat év hat hónap börtönbüntetésre, kettő év járművezetéstől eltiltásra és hét év közügyektől eltiltásra, míg id. F. I. másodrendű vádlottat társtettesként elkövetett emberölés bűntettének kísérlete miatt négy év hat hónap börtönbüntetésre és öt év közügyektől eltiltásra ítélte.

Az elsőfokú bíróság által megállapított tényállás szerint a másodrendű vádlott az elsőrendű vádlott édesapja. Az elsőrendű vádlott más büntetőeljárásban fogva volt, ezalatt az élettársa a tudta nélkül szerelmi kapcsolatot létesített a sértettel. Az elsőrendű vádlott a

szabadulását követően tudomást szerzett erről a viszonyról. Az élettárs az elsőrendű vádlott szabadlábra kerülése után a sértettel ezt a kapcsolatot nem kívánta folytatni.

2016. június végén az elsőrendű vádlott és az élettársa éppen kipakoltak a gépkocsijukból, amikor a sértett a járművével néhány percen belül kétszer is elhajtott mellettük, és a leengedett ablakon keresztül azt mondta az élettársnak, hogy „szeretlek”. Ezután az elsőrendű vádlott egyedül indult el a kocsijával.

Az elsőrendű vádlott és a sértett az egyik úton találkoztak, ekkor a két jármű előbb egymással szemben megállt, majd az elsőrendű vádlott szándékosan nekivezette járművét a sértett személygépkocsijának. Az elsőrendű vádlott folyamatos gázadással tolta maga előtt a sértett járművét, melyet az intenzív fékezéssel próbált megakadályozni.

A sértett járműve az egyik kereszteződésnél kifordult az elsőrendű vádlott személygépkocsija elől, majd annak járműve egy erősen

ívelt jobbra kanyarodást követően az árokba került. Az ütközés következtében személyi sérülés nem történt, a sértett járművében azonban 185.000,- forint kár keletkezett.

Az elsőrendű vádlott a cselekményével a sértett és utasa testi épségét közvetlen veszélynek tette ki. Miután mindkét személygépkocsi megállt, a sértett utasa kiszállt a járműből, és elszaladt, míg a sértett szintén futva próbált menekülni, de elcsúszott, és az árokba

esett. Ekkor az elsőrendű vádlott és az időközben a szomszédos lakóhelyéről a helyszínre érkező másodrendű vádlott a sértett után indultak, és őt utolérve egy kisbaltaszerű eszközzel ütlegelni kezdték őt.

A vádlottak a bántalmazás során a balta élét és tompa részét egyaránt alkalmazták, miközben egymást kölcsönösen a sértett

megölésére buzdították. A sértett a bántalmazás következtében nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett, a nyílt koponyatörése közvetett életveszélyt eredményezett, és reálisan fennállt a ténylegesnél súlyosabb, közvetlen életveszéllyel vagy halállal járó sérülések bekövetkezésének a lehetősége, melyek elmaradása nem a vádlottak magatartásán múlt. A vádlottak a cselekményükkel annak hatására hagytak fel, hogy a sértett rokonai és ismerősei a helyszínre érkeztek.

Az ítélet nem jogerős. Az ügyész mindkét vádlott vonatkozásában a fellebbezés bejelentésére három munkanap gondolkodási időt tartott fenn. Az elsőrendű vádlott és védője az ítéletet tudomásul vették. Az ítélet ellen a másodrendű vádlott és védője

elsődlegesen felmentés, másodlagosan a kiszabott büntetés enyhítése érdekében fellebbezést jelentettek be.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a heol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában