Egy héttel a Szeged bravúros legyőzése után a kiesőjelölt otthonában már nem tudott nyerni a HE-DO B. Braun Gyöngyös.

Fotó: Czimer Tamas

A férfi NB I. 15. fordulójának mérkőzésén:

PLER BUDAPEST–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 29–29 (14–17)
Budapest, Bud Aréna, 750 néző. V.: Nagy Ferenc, Túróczy József
PLER: Takács Á. – Szkokán, Zobec 3, Groff 1, Javor 1, Simotics 3, ANDJELICS 9 (4).Csere: KRÁNITZ (kapus), Fodor M. 2, Bak 2, Farkas T., ZALAI 4, Szunajko F. 1, VÁRSZEGI 3, Chaouachi. Edző: Horváth Attila
GYÖNGYÖS: TOMICS 1 – Jaros 1, Ubornyák 4, POTISK 6, HEGEDÜS M. 5, BODOR 4, Varsandán M. 4 (2). Csere: Poboda (kapus), Jóga, Gráf, Schmid, Kovács G. 3, Lakosy 1, Pietruszko, Edwards. Edző: Bíró Balázs
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 0–3, 12. p.: 3–6, 18. p.: 7–10, 24. p.: 10–13, 36. p.: 19–20, 42. p.: 20–26, 48. p.: 22–26, 54. p.: 26–27.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/4, ill. 2/2.
A gyöngyösiek hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, a 10. percben már 6–2-re, a 42. percben 26–20-ra vezettek. A hajrá azonban jelentős fordulatot hozott. Nyolc perccel a vége előtt egyenlítettek a fővárosiak (26–26), az izgalmas végjátékban a montenegrói Bozso Andjelics révén az utolsó percben érkezett a pontot érő PLER-találat.

HORVÁTH ATTILA: – Sikerült felállni a múlt heti tatabányai vereségből. Az elején nem koncentráltunk eléggé, emiatt került jelentős előnybe a Gyöngyös. A második félidőben kevesebb hibával játszottunk és a csapat elhitte, hogy lehet még pontot szerezni. Tudunk küzdeni, ennek a gyümölcse a döntetlen.
BÍRÓ BALÁZS: – Nem azt érzem, hogy fizikálisan, inkább mentálisan vett ki sokat a fiúkból a múlt heti Szeged elleni győzelem. Húsz perccel a vége előtt hatgólos vezetés birtokában lezárhattuk volna a mérkőzést. Idén először éreztem azt, hogy balkezes átlövő hiányában beszűkült a játékunk. A végén még volt esély a győzelemre, de nem tudtunk élni vele.
KÖVETKEZIK: HE-DO B. Braun Gyöngyös–Telekom Veszprém, február 24., szombat, 15.30.