Triatlon

2024.07.14. 16:02

Egri Futó és Triatlon Klub: vasemberként vitézkedett Lajszner és Varga

A kánikula különösen megnehezítette a triatlon-szezon egyik legnagyobb hagyományokkal bíró eseményét Szombathelyen.

Varga Győző és Lajszner Attila

Forrás: EFTK

A 40. Vasi Vasember kiemelt országos rangsoroló versenyen több mint 400 induló állt rajthoz, közte az Egri Futó és Triatlon Klub képviseletében Lajszner Attilával és Varga Győzővel.

A 32 Celsius fokos hőségben az 1400 méteres úszás még kellemesnek volt mondható a városi tóban. A kerékpározás 41 kilométerére viszont már dombos pályán került sor, ahol a rendkívül erős, 50 km/órás széllökések jelentős kihívás elé állították a résztvevőket. A vaskos oldalszélben a haladás meglehetősen szenvedőssé tette a tekerést, majd a záró számot jelentő 10 kilométeres futás is komoly zsírégetőnek számított.

Lajszner Attila és Varga Győző a verseny egyik legnépesebb kategóriájában, a férfi szenior III.-ban indult, amelyben ötvenen álltak rajthoz. Lajszner Attila a 14. helyen (ideje: 2:38:02 óra), Győző a 39. pozícióban ért célba (3:06:19).