2 órája

HE-DO B. Braun Gyöngyös: sima győzelem helyett izgulós végjáték

A Carbonex-Komló legyőzésével idei első bajnoki sikerét ünnepelhette a HE-DO B. Braun Gyöngyös férficsapata. A mátraaljaiak az első félidei teljesítményükkel alapozták meg a győzelmet.

A gyöngyösiek balszélsője, Edwards Olivér hat gólt szerzett

A férfi NB I. 3. fordulójának mérkőzésén:

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–CARBONEX-KOMLÓ 29–25 (17–11)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 700 néző. V: Nagy F., Túróczy J.
GYÖNGYÖS: TOMICS – Jaros 3, Markez 3, HEGEDÜS M. 3, BODOR 3, Potisk 2, EDWARDS 6. Csere: Usik (kapus), Ubornyák 3, Lakosy, Nagy Á., Gyallai, Gráf M. 6 (4), Jóga N. Edző: Bíró Balázs
KOMLÓ: Merkovszki – URBÁN 4, Bogdanic 6, Váczi M. 1, Szrnka, Borsos 1, Menyhárt 7 (1). Csere: SZJAVOSI (kapus), Osztojics 1, Jerkovic 3, Ács P. 2. Edző: György László
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–2, 12. p.: 6–4, 18. p.: 10–6, 24. p.: 14–8, 36. p.: 18–12, 42. p.: 20–15, 48. p.: 23–20, 54. p.: 27–23
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/4, ill. 4/1.
Bő tíz percig fej-fej mellett haladt a két csapat, majd 6–5-ös állásról a 22. percre 13–6-ra növelte előnyét a házigazda. A szünetre hatgólos gyöngyösi vezetésnél vonultak a csapatok, s egészen a 40. percig állandósult a különbség. Ekkor új lendületet vett a baranyai gárda, 25–23-nál és 27–25-nél is két találatra zárkóztak Menyhárt Mátéék, de többre már nem futotta.
A Schäffer Zsoltot, Dobi Sándort és Kovács Gergőt is nélkülöző gyöngyösiek idei első bajnoki győzelmüket aratták, míg a Komló a NEKA és az FTC legyőzése után először szenvedett vereséget a bajnokságban.

BÍRÓ BALÁZS: – Meg kell tanulnunk a megfelelő időben lezárni az ilyen mérkőzéseket.Ha a ziccereket értékesítjük, akkor ez jóval simább mérkőzés lehetett volna. Amikor hibáztunk az ellenfél megérezte a lehetőséget és a hajrára faragni tudott a hátrányából, szerencsére nem értek minket utol.Tanulni kell ezekből a helyzetekből.
GYÖRGY LÁSZLÓ: – A mérkőzés nagy részét uralták a gyöngyösiek, nekünk csak fellángolásaink voltak. Az első félidőben nagyon lassan, körülményesen kézilabdáztunk, Alekszandr Tomiccsal szemben több párharcot is veszítettünk. A második félidei játékunk már jobban nézett ki, azt a játékot kell tovább vinni az elkövetkezendő mérkőzésekre.
KÖVETKEZIK: ETO University HT–HE-DO B. Braun Gyöngyös, szeptember 28., szombat, 18.00.