Sportlövészet

12 órája

VAMAV LK: országos csúcs és két ob-arany a gyöngyösieknek

Eredményesség tekintetében nagyot alkotott a VAMAV LK a 25 és 50 méteres nemzeti versenyszámok országos bajnokságán.

A gyöngyösiek új országos rekordot lőtt triója

Forrás: VAMAV LK

A sportpisztoly 20 lövés 60 év feletti versenyszámban Horváth Tibor 188 köregységgel szerzett országos bajnoki címet a Magyar Sportövők Szövetsége által a Fehér úti Nemzeti lőtéren lebonyolított eseményen. Központi gyújtású pisztoly felnőtt kategóriában Varga Csaba 193 köregységgel ugyancsak ob-aranyat nyert.

Csapatban a gyöngyösiek Horváth Tibor, Farkas Imre és Kovács Béla alkotta hármasa a sportpisztoly 20 lövés 60 év feletti kategóriában 541 köregységgel bizonyultak kishazánk legjobbjának. A központi gyújtású pisztoly felnőtt kategóriában a VAMAV LK (Varga Csaba, Bujáki János,Bárdos Ferenc) 544 köregységgel ezüstérmesként zárt.

Varga Csaba a központi gyújtású pisztoly felnőtt kategóriában nyert aranyat

A központi gyújtású pisztoly 60 év feletti versenyszámban a Horváth Tibor, Farkas Imre és Kovács Béla összeállítású trió 541 köregységgel új országos rekordot elérve szerzett magyar bajnoki címet.