Vízilabda

2 órája

Digi-Eger: eladható mérkőzésen győzték le a BVSC-t

Sorozatban harmadik bajnoki mérkőzését is megnyerte a Digi-Eger női csapata, amely jelentős hátrányt ledolgozva múlta felül a vendég BVSC-t.

Heol.hu

Egri részről Pogonyi Bíbor hat góllal zárta a mérkőzést

A női OB I. 3. fordulójának mérkőzésén:

DIGI-EGER–BVSC-MANNA ABC 14–13 (0–2, 3–4, 6–4, 5–3)
Eger, Bitskey Aladár Uszoda. V.: Sajben N., Csizmadia Zs.
EGER: Torma L. – Parkes 2, Sóti L., Horváth Zs., Pogonyi B. 6, Weston 1, Szellák 2. Csere: Szilágyi D. 1, Borsi I. 2, Katona Zs., Horváth L., Lendvai. Edző: dr. Sike József
BVSC: Kakas K. – Mészáros-Farkas K. 3, Tóth Fruzsina 1, Kolarová 1, Petik P. 5, Kele N. 2, Dömsödi D. Csere: Tóth Frida, Bereczki L., Dobos Cs., Ármai Z. 1, Pőcze P., Koltay N. Edző: Stieber Mercédesz
GÓL–EMBERELŐNYBŐL: 5/3, ill. 7/1.
ÖTMÉTERESBŐL: 3/1, ill. –.

A harmadik negyedben még négygólos hátrányban (5–9) lévő egri gárda hatalmas hajrát nyitva jött vissza a mérkőzésbe. Szellák Csenge találatával 11–10-es állásnál vette át a vezetést a házigazda, majd a győzelmet Rebecca Parkes góljával két perccel a vége előtt sikerült bebiztosítani.
DR. SIKE JÓZSEF: – Két azonos tudású csapat mérkőzött, ezúttal nekünk jött ki jobban a lépés. Mindkét csapat dicséretet érdemel, ez egy eladható mérkőzés volt.
STIEBER MERCÉDESZ: – A harmadik negyedben elkövetett hibákat kihasználva visszajött az Eger és elkezdett játszani. Magabiztossá váltak, mi pedig kerestünk önmagunkat. A hétvégén esedékes két kupameccs is hasonló lesz.
KÖVETKEZIK: BENU Női Magyar Kupa negyedönntő, 1. mérkőzés: Digi-Eger–BVSC-Manna ABC, október 19., szombat, 12.00.