2 órája

Egerben tíz perc után rákapcsolt a Veszprém

Három nappal a német SC Magdeburg ellen, Kairóban sikerrel megvívott klubvilágbajnoki döntőt követően, Egerben sem vesztett lendületéből a Veszprém HC.

Tóvizi Tamásékat alaposan megdolgozták a veszprémiek

Forrás: Bók Tamás/handballeger.hu

A férfi NB I. 4. fordulójának mérkőzésén:

EGER–VESZPRÉM HC 25–39 (10–20)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 875 néző. V: Bócz, Wiedemann
EGER: Ágoston – Tóth K. 3, MARACSKÓ 4, Kiss G., Zennadi 1, Tóvizi 2, Arszenics 4 (2). Csere: Marczika (kapus), SZÖLLŐSI O. 4, Czabula, Lezák 2, Jadegari 4, Molnár-Nagy M., Száva 1, Bőti. Edző: Tóth Edmond
VESZPRÉM: JENSEN – Végh B. 4, Sandell 3, KOSZOROTOV 6, Pesmalbek 4, Casado 1, ELLÍSON 8 (3). Csere: Grahovac 3, Descat 1 (1), Ligetvári 3, Remili 2, Hoffmann 2, Janowszky 2. Edző: Xavi Pasual
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–3, 12. p.: 5–4, 18. p.: 6–9, 24. p.: 7–16, 36. p.: 11–24, 42. p.: 14–31, 48. p.: 15–34, 54. p.: 20–36.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 2/2, ill 5/4.

A 13. percben még 6–5-re az egriek vezettek. Azok után azonban, hogy a Veszprém elérte az üzemi hőfokot, alaposan megváltozott a játék képe. A bakonyi sztárcsapat elindította a gólgyártást, s a 25. percben már 17–7-re vezettek Szergej Koszorotovék.
A második játékrészt 6–1-s sorozattal nyitottak a vendégek (11–26), majd az utolsó negyedórába lépve már húszgólos különbség (14–34) szerepelt az eredményjelzőn. Az egrieknek a hajrában sikerült faragni a hátrányból.
TÓTH EDMOND: – Próbáltunk az elején nagy erőket mozgósítani, kihasználni, hogy talán egy kicsit fáradtabbak, de akkora a különbség a két csapat között, hogy ha egy kicsit is belemelegednek, hamar érvényre juttatják a fölényüket. Szerettük volna szórakoztatni a közönséget, küzdöttünk minden egye labdáért. Ilyen ellenféllel szemben nagyon nehéz eredményesen kézilabdázni.
XAVI PASCUAL: – Nagyszerű érzés ilyen csarnokban pályára lépni, ahol ennyien szeretik a kézilabdát. Nagyon büszke vagyok a csapatra, hogy ebben a zsúfolt időszakban is jól teljesített. Nem kezdtünk jól, de ahogy felvettük a tempót és védekezésben labdákat szereztünk, sikerült jelentős előnyt kialakítani. Büszke vagyok a fiatalokra is, fontos, hogy ilyen mérkőzéseken segítségünkre legyenek.
KÖVETKEZIK: Eger–NEKA, október 18., szombat, 18.00.

1. Szeged    6    6    –    –    221–161    12
2. Veszprém HC    4    4    –    –    164–107    8
3. ETO Uni. HT    4    4    –    –    133–110    8
4. FTC    3    2    –    1    105–95    4
5. Tatabánya    4    2    –    2    136–128    4
6. Balatonfüred    4    2    –    2    125–127    4
7. Csurgó    4    1    2    1    110–116    4