2 órája

Gólgálát tartott az FTC az Eger ellen

Az Eger már a mérkőzés korai szakaszában jelentős hátrányba került az Ferencváros vendégeként.

Az egri Reza Jadegari hat gólt szerzett a fővárosban

A férfi NB I. 7. fordulójának mérkőzése:

FTC-GREEN COLLECT–EGER 43–31 (22–16)
Budapest, Elek Gyula Aréna, néző. V.: Paska D., Vastag S.
FTC: BORBÉLY – Lékai 3 (1), Ancsin 1, KARAI M. 6, Debreczeni 2, NAGY B. 6, Kovacsics 4. Csere: Győri K. (kapus), FÜZI 5, Ónodi-Jánoskúti 1, Juhász Á. 1, Prainer 1, Csörgő K. 3, J. Mikita. BUJDOSÓ 10 (1). Vezetőedző: Pásztor István
EGER: Ágoston – MARACSKÓ 8, Sarak, Arszenics, Zennadi 4, Jadegari 6, Bőti 1. Csere: Marczika (kapus), Kiss G., Czabula 1, TÓVIZI 6, Szöllősi O. 1, Lezák 1, Száva, Tóth K. 3.  Vezetőedző: Tóth Edmond
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 6–1, 12. p.: 10–7, 18. p.: 16–11, 24. p.: 19–13, 36. p.: 27–19, 42. p.: 32–21, 48. p.: 35–25, 54. p.: 40–29.
KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 2/2, ill. –.

A nagy tempóban kezdő Ferencváros a 6. percben már 6–1-re vezetett. Tóth Edmond időkéréssel igyekezett rendezni a sorokat, aminek az lett az eredménye, hogy újabb hat perccel később már 10–8-ra zárkóztak az egriek. A félidő második felére ismét rákapcsolt a zöld-fehér alakulat, s a 25. percben 20–13-as állás szerepelt az eredményjelzőn. Potyogtak a gólok, védekezésben nagyon nehezen találtuk az ellenszert a hazaiak erősségeire.
A szünet után is lendületben maradt a Ferencváros, a 38. percben pedig kétszámjegyűre nőtt (29–19) az előny. A folytatásban állandósult a tíz gól körüli különbség, a hazaiak magabiztos győzelemmel erősítették pozíciójukat a bajnokság élmezőnyében.
PÁSZTOR ISTVÁN: – Az egriek beállójának játékát sikerült kioltani, ez nagyon fontos volt. A második félidőben keményebb lett a védekezésünk is, sok labdát szereztünk, amivel lehetett indulni. Mindenki kivette a részét a győzelemből.
TÓTH EDMOND: – Szerettünk volna ettől sokkal szorosabb mérkőzést játszani. Korán jelentős hátrányba kerültünk, aztán futni kellett az eredmény után. Sokkal nagyobb tempót diktált a Ferencváros, amit nem tudtunk tartani. A második félidő elején a rutinosabb játékosaim több labdát is eladtak, hamar tíz gól lett a különbség, onnan játszani, pedig már nem nagy élmény, csak túlélni akartuk a mérkőzést.
KÖVETKEZIK: Eger–Carbonex-Komló, november 2., szombat, 18.00.