2 órája

HE-DO B. Braun Gyöngyös: csak szorongatták a Tatabányát

Végig kiélezett, szoros csatában maradt alul a HE-DO B. Braun Gyöngyös a vendég Tatabányával szemben.

Heol.hu

A gyöngyösi Bodor Márkék (a labdával) nem tudtak a tatabányaiak fölé nőni

A férfi NB I. 5. fordulójának mérkőzésén:

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–MOL TATABÁNYA KC 26–29 (13–12)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 1000 néző. V: Hargitai G., Markó G.
GYÖNGYÖS: Tomics 1 – Lakosy 3, Markez 4, Potisk 4, Hegedüs M. 3, Bodor 3, Edwards 2. Csere: Usik (kapus), Ubornyák 3, Nagy Á., Gyallai, Gráf M. 1, Jóga N. 2. Edző: Bíró Balázs
TATABÁNYA: Bartucz – Rodríguez P. 1, Maras 2, Havran, Topic, Dissinger, KRAKOVSZKI B. 11 (2). Csere: SZÉKELY M. (kapus), Ntanzi 5, Lemos 3, Plaza, Enomoto 7 (6), Prztula, Golubovic. Edző: Cristian Ugalde
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–2, 12. p.: 5–5, 18. p.: 9–8, 24. p.: 11–9, 36. p.: 14–14, 42. p.: 18–20, 48. p.: 19–23, 54. p.: 23–24
KIÁLLÍTÁSOK: 12, ill. 12 perc.
HÉTMÉTERESEK: –, ill. 9/8.

A 27. percben 13–10-es állás szerepelt az eredményjelzőn, ami az addig legnagyobb különbséget jelentette. A vendégek a második félidő elején vették át a vezetést  (37. perc: 14–15), s a folytatásban a gyöngyösiek már csak futottak az eredmény után. Az 59. percben ötgólosra hízott a tatabányaiak előnye (23–28), ezzel pedig végleg bebiztosították a győzelmet.
BÍRÓ BALÁZS: – Megtettünk mindent, ami tőlünk telt. A két csapat játékerejét tekintve ránk nézve hízelgő, hogy hosszú ideig tartottuk velük a lépést, jelentős különbséget tüntettünk el. Támadásban nem voltunk elég agresszívak.
CRISTIAN UGALDE: – A Gyöngyös nagyon kemény védekezésével szemben, a második félidőben találtuk meg az ellenszert. Küzdöttünk, hajtottunk aminek meglett az eredménye. Nagyon sűrű a program, igyekszünk mindehol helytállni.
KÖVETKEZIK: PLER-Budapest–HE-DO B. Braun Gyöngyös, október 18., péntek, 18.00.