2013.02.18. 10:30

A Gyöngyösnek kinyílt a felsőház kapuja

A Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga 19. fordulójában, a felsőházi rájátszásba jutás szempontjából kiemelt fontosságú mérkőzésen nyert a B. Braun Gyöngyös az FTC-PLER ellen.

– Fegyelmezetten, taktikusan kézilabdáztunk – értékelt a találkozót követően Nagy Károly, a gyöngyösiek edzője. – Az első félidőben a nyitott védekezéssel sikerült kicsit emészteni a vendégek erejét. Örömteli, hogy ezúttal a fiatalabb játékosok is kivették a részüket a sikerből, Sándor Roland hosszú idő után ismét nagyon jól játszott. A zárt védekezés is jól működött, a második félidő közepére döntésre vittük a meccset. A hajrában már csak a győzelem aránya volt kérdéses.
Zsiga Gyula, a vendég fővárosiak trénere amellett, hogy gratulált a gyöngyösieknek, több hiányosságot is felrótt játékosainak.

– Nagyon kevés lövésünk zárult góllal, ami megpecsételte a sorsunkat – fogalmazott a szakember. – Hazai oldalon Hudák Henrik kiválóan védett, az ellentámadásokból pedig sok leindításos gólt kaptunk. Ez már a mérkőzés kezdeti szakászában alapvetően befolyásolta a helyzetünket. Emellett sajnos védekezésben sem találtuk meg a hazaiak támadások ellenszerét, mentségünkre legyen mondva, hogy rengeteg sérültünk van.
A SportKlub televíziós csatorna kamerái által végig kísért mérkőzésen ország-világ láthatta, mit is jelent a régiónak a B. Braun Gyöngyös.

[caption id="" align="alignleft" width="360"] Sándor Rolandékat csak nézték Lendvay Péterék Fotó: Belkovics Krisztián

A több mint ezer fős nézősereg, az utolsó percekben felállva tapsolta kedvenceit, akik egy rendkívül viszontagságos ősz után, ezzel a sikerrel minden valószínűség szerint a felsőházi rájátszással zárhatják majd a 2012/2013-as bajnoki évet. A kitüntetett figyelemmel várt találkozó nagy adok-kapokkal kezdődött. A 20. percben az addigi legnagyobb különbség (12:8) időkérésre sarkalta Zsiga Gyulát, de a találkozó menetét nem tudta befolyásolni a tréner. A félidő utolsó percében a gyöngyösiek eladott labdáiból zárkózott a fővárosi együttes.

A szünet után az öt percig gólképtelen budapestiekkel szemben a játékrész közepére hatgólosra növelték előnyüket Szalafai Gáborék. A vendégekben Lendvay Péter góljai tartották a lelket, de a felzárkózásra már nem maradt energia.

A gyöngyösiekre az alapszakaszban még egy idegenbeli (Balatonfüredi KSE) és két hazai (Csurgói KK, MKB Veszprémi KC) mérkőzés vár, ahol szeretnék jó játékkal meghálálni a közönség támogatását.

11. Orosháza 17 3 1 13 442:494 7

Következik: Magyar Kupa, negyeddöntő visszavágó: B. Braun Gyöngyös–Pick Szeged, február 19., kedd, 18.00.

Hazai részről Gúnya volt a legeredményesebb

B. Braun Gyöngyös–FTC-PLER Budapest 29:25 (14:13)
Gyöngyös, sportcsarnok, 1200 néző. V.: Dobrovits Cs., dr. Tájok P.
GYÖNGYÖS: HUDÁK – GÚNYA 5, Oláh T. 1, Doros, Varsandán M. 1, FREY T. 4, GAZDAG 4 (3). Cs.: Tamási (kapus), SZABÓ P. 4, Sándor Á., Bakos 3, SZALAFAI 3, Debreczeni 1, SÁNDOR R. 3, KOLLER. Edző: Nagy Károly.
FTC-PLER: Paul – Vancsics J., LAURENCZ 5, LENDVAI 9 (4), KOCSI 3, SZŰCS T. 4, Pálos 2. Cs: Székely (kapus), Mazák, Auth M. 2, Marczinkó, Pavlovics, Rév M., Mikita, Tóth P. Edző: Zsiga Gyula.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3:3, 12. p.: 6:6, 18. p.: 8:8, 24. p.: 13:9, 36. p.: 18:15, 42. p.: 23:19, 48. p.: 25:20, 54. p.: 26:22.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4.