Nem ment el a vádlott a bíróságra

2 órája

A postán üvöltött, csapkodott és botránkoztatta meg az ott lévőket

A Füzesabonyi Járásbíróságon garázdaság vétsége miatt folyamatban lévő büntető eljárásban az október 24-re kitűzött előkészítő ülést – a vádlott meg nem jelentése miatt – el kellett halasztani.

Sike Sándor

Cs. J. – amennyiben bebizonyosodnak a Füzesabonyi Járási Ügyészség vádiratába foglaltak – garázda magatartással, igaz annak csak vétségi alakzatával "lepte meg" az ott dolgozókat a település postáján, illetve az éppen ügyüket intézőket. Előkészítő ülést is tartott volna a Füzesabonyi Járásbíróság az ügyben, de a vádlott nem jelent meg azon. Arról, hogy az eredetileg október 24-re kitűzött ülést halasztani kellett Hoszné dr. Nagy Tímea bíró, az Egri Törvényszék sajtószóvivője tájékoztatta portálunkat.

Az október 24-re kitűzött előkészítő ülést el kellett halasztani, a vádlott nem jelent meg (Illusztráció)
Az október 24-re kitűzött előkészítő ülést el kellett halasztani, hiszen a vádlott nem jelent meg (Illusztráció)
Forrás: Nagy Balázs/Új Néplap

Arról pedig, hogy mi is volt az a garázdaság, ami miatt bíróság dönt a vádlott ügyében a vádirat ezt írja: a vádlott indulatos állapotban megjelent a postán, ahol a sorban várakozó embereket kimellőzve, azonnal az ügyintézőnél a részére érkezett kifizetési utalvány felől  kiabálva érdeklődött. Az ügyintéző a vádlottól igazolványokat kért a küldemény  zonosítása céljából, azonban az a postai letétben nem volt fellelhető. 

Cs. J.  ekkor is folyamatosan indulatosan kiabált, káromkodott és – a tájékoztatás ellenére is – csak a pénzét követelte és az ügyintézői pultnál lévő ablak betörésével fenyegetőzött. A terheltet a postai alkalmazottak felszólították viselkedésének az abbahagyására. Arra is kapacitálták,  hogy a távozzon. A vádlott azonban nem, hogy nem tett eleget a felszólításnak, megragadta a pénztárgép ügyintéző paneljét és  azt a pulthoz, majd az ügyintézői ablakhoz vágta.  

Mi is az a garázdaság?

A magyar büntetőjogban a garázdaságról a Btk. 339. paragrafusa rendelkezik. Eszerint a bűncselekményének alapesete: "aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő." A törvény felsorol olyan tényezőket, amik a büntetést növelhetik. Ha valaki ezt a kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást csoportosan, a köznyugalmat súlyosan megzavarva, fegyveresen, felfegyverkezve vagy nyilvános rendezvényen követi el, már három év börtönre is ítélhető.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a heol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában