2024.02.25. 17:40
Kiderült, mi olvasóink kedvenc húsmentes étele - mutatjuk a receptet
Nem csak a böjt miatt érdemes húsmentes napot tartani, hanem egészség szempontjából is. Megkérdeztük olvasóinkat, hogy mely húsmentes étel a kedvencük. Mutatjuk!
Szigorú böjtöt évente két alkalommal, a nagyböjt kezdőnapján, hamvazószerdán, valamint Jézus halálának napján, nagypénteken ír elő a katolikus egyház. Ez azt jelenti, hogy 14 éves kortól kötelező a hústilalom, azaz tiltott a melegvérű állatok húsának fogyasztása. Ezeken a napokon a 18 és 60 év közöttiek a hústilalom mellett naponta legfeljebb háromszor étkezhetnek és csak egyszer lehet jóllakni. A szigorú böjt nem vonatkozik a betegekre és a kismamákra – írja honlapján az Egri Egyházmegye. De nem csak ezeken a napokon kerülhet húsmentes étel az asztalokra.
Egyre többen választják a vegetáriánus életmódot, és kerülik a húst. Mások pedig húst-hússal esznek, de azért a nekik is van kedvencük, ami nem húsból készül. Megkérdeztük hát olvasóinkat, mely húsmentes ételt kedvelik a legjobban. Sok válasz érkezett, a legtöbben valamilyen húsos ételt írtak, de úgy tűnik, hogy a húsmentesek közül a padlizsánkrém kapta a legtöbb lájkot.
Olvasónk meg is írta a kedvenc húsmentes étele receptjét
– Olajjal, hagymával, citrommal, borssal, sóval kikavart, parázson sütött, pépesített padlizsánkrém – fogalmazott a kommentben.
A mindemgette.hu oldalon pedig egy másik verziót is találhatunk, ha esetleg valaki kipróbálná.
Hozzávalók:
- 2 padlizsán
- 2 evőkanál tejföl
- 1 szál újhagyma
- 1 gerezd fokhagyma
- só
- bors
- 1 teáskanál mustár
- pár csepp citromlé
- 1 deci olívaolaj
Elkészítés:
- A friss padlizsánt megmossuk, majd körbeszurkáljuk egy villával. Ha ezzel megvagyunk, 180 fokra előmelegített sütőbe toljuk, majd 40-50 perc alatt puhára sütjük. Sütés közben nem árt, ha egyszer-kétszer megforgatjuk a padlizsánokat. Ha a bőre már barna és összehúzódik, az azt jelenti, hogy elkészült.
- Miután kihűlt, hosszában kettévágjuk a padlizsánokat, aztán kikaparjuk egy tálba a belsejét. Botmixerrel pépesítjük, közben hozzákeverjük a tejfölt, az apróra vágott újhagymát, majd a fokhagymát is belenyomjuk.
- Ízlés szerint sóval és borssal fűszerezzük, aztán a mustárt és a citromlevet is hozzáadjuk. Ha ezekkel elkészültünk, simára keverjük az olívaolajjal, majd néhány órára hűtőbe tesszük, hogy az ízek jól összeérjenek.