2023.09.03. 14:24

Eszterházy SC: a jó és a rossz arc

A második félidőközepén négy találattal vezetve, az utolsó percben kellett döntetlenre menteni a SZISE elleni, idegenben rendezett premiert az egri egyetemistáknak a női NB I/B 1. fordulójában.

Fenyves Balázs

Pontosztozkodást hozott a párharc

Forrás: Lénárt Márton /Heves Megyei Hírlap

SZISE-BAMBA MARHA–ESZTERHÁZY SC 33–33 (19–20)

Tököl, Városi Sportcsarnok, 200 néző. V.: Gál, Ludvig.
ESC: Kiss-Gadányi – Bernát 1, Iván 4, Gazsovics 2, Zsákovics 3, Vass 11 (5), Kiser 2. Cserék: Kozma (kapus) 1 – Tóth G. 2, Pint 1, Szentkeressy-Kovács 1, Fodor, Zákányi 3, Simon, Babinszky 2, Kurmai. Edző: Farkas József.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2, 12. p.: 7–3, 18. p.: 10–7, 24. p.: 13–12, 36. p.: 23–25, 42. p.: 25–28, 48. p.: 28–31, 54. p.: 31–31.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5.

Farkas József: – Mind a két arcunkat megmutattuk a mai nap folyamán, örülhetünk és búslakodhatunk is az egy pont miatt. Fiatal csapat vagyunk, meg kell tanulnunk nyerni, a jó időszakokat fel kell erősítenünk, a rosszakat pedig minimalizálni szükséges. Van még hova fejlődnünk. Úgy érzem, hogy többször megnyerhettük volna a mérkőzést, viszont a végén meg nekünk kellett örülni az egy pontnak.
Következik: Eszterházy SC–Komárom VSE, szeptember 9., szombat, 18.00.