2024.01.27. 19:11

Extázisban az egri lányok, megvan az idei első győzelem

Idei első győzelmét a SZISE-Bamba Marha együttesével szemben aratta az Eszterházy SC női csapata.

A második félidőben feljavult az egriek védekezése

A női NB I/B 16. fordulójának mérkőzésén:

ESZTERHÁZY SC–SZISE-BAMBA MARHA 32–30 (15–18)
Eger, Eszterházy-csarnok, 150 néző. V.: Budai-Bock K., Wenzel T.
ESC: Kozma T. – ZÁKÁNYI 7 (4), IVÁN E. 5, Gazsovics 1, ZSÁKOVICS 4, Vass V. 1, Szentkeressy-Kovács R. 2. Csere: KISS-GADÁNYI, Mrkva (kapusok), Bernát D. 2, Tóth G.,  Pint L. 1, Simon A. 1, Kiser 3, BABINSZKY 5, Szabó K. Edző: Farkas József
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4–4, 12. p.: 8–8, 18. p.: 9–10, 24. p.: 11–16, 36. p.: 17–22, 42. p.: 20–25, 48. p.: 24–27, 54. p.: 27–27.
KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/4, ill. 4/4.
A 25. percben már hat góllal vezetett a vendégcsapat (11–17), a 37. percben pedig hét gólos különbség szerepelt az eredményjelzőn (17–24). Az utolsó negyedórában nagy hajrát nyitottak az egyetemisták, s 21–27-es állásról nyolc perc alatt egyenlítettek, majd a maguk javára fordították az eredményt. Az utolsó bő egy percben Kiss-Gadányi Maja két védést is bemutatott, nagyban hozzájárulva az Eszterházy SC idei első győzelméhez.

FARKAS JÓZSEF: – Az első félidőben nagyon sok hibát vétettünk védekezésben. A szünet után sikerült váltani, de az igazi áttörés az utolsó negyedórában következett. A harmadik időkérésem értő fülekre talált, a hajrában vállvetve küzdöttek a lányok, a végére teljes extázisba kerülve. A győzelemhez kimagasló egyéni teljesítmények is kellett, főleg a kapuban.
KÖVETKEZIK: Komárom VSE–Eszterházy SC, február 3., szombat, 18.00.