1 órája

Eszterházy SC: sikerült megtörni az FTC lendületét

Harmadik mérkőzésén második győzelmét aratta az Eszterházy SC női csapat a másodosztályú bajnokságban. A DVSC fiataljai után a Ferencváros U20-as gárdája is fejet hajtott a Leányka úton.

Farkas József taktikája remekül működött

A női NB I/B 3. fordulójának mérkőzésén:

ESZTERHÁZY SC–FERENCVÁROSI TC U20 27–22 (14–11)
Eger, Eszterházy-csarnok, 150 néző. V.: Babidorics B., Reszegi Cs.
ESC: Kozma T. – Bernát 2, Dudás D. 2, Babinszky 3, Simon A. 5, Csáki Zs. 2, Kiser 1. Csere: Mrkva (kapus), Zsikó 7 (3), Tóth G. 1, Pint L., Szentkeressy-Kovács R. 1, Orell 2, Zákányi 1, Zsemberi. Edző: Farkas József
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–1, 12. p.: 5–3, 18. p.: 8–6, 24. p.: 10–8, 36. p.: 19–13, 42. p.: 21–16, 48. p.: 25–17, 54. p.: 26–20.
KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 6/3.

A DVSC fiataljai után a Ferencváros U20-as gárdája is fejet hajtott a Leányka úton. Az egriek ezúttal úgy tűnik jól reagáltak a két mérkőzés között Gárdonyban elszenvedett vereségre, ami után Farkas József vezetőedző úgy fogalmazott: a kudarc egyik fő oka, hogy lányai nem jól dolgozták fel a nyitóforduló diadalát. Bízunk benne, hogy a mostani győzelem egy sikerekkel kikövezett út első állomása lehet Szentkeressy-Kovács Renátáék számára.
A ferencvárosiak ellen a 16. percben 6–6-os állásnál szerepelt utoljára döntetlen az eredményjelzőn. Tíz perccel később már 13–8-ra vezetett a sérülés miatt Pusztai Petrát nélkülöző Eszterházy, a legnagyobb különbség a 46. percben 25–16-nál mutatkozott.
FARKAS JÓZSEF: – Sikerült megtörni az FTC lendületét, mert védekezésben szinte végig magas szinten teljesítettünk és a kapusteljesítmény is kimagasló volt. A támadójátékon van még mit csiszolni, valamint mentálisan is lehet még hova fejlődni, de várjuk a folytatást. Örülök a teljesítménynek és a győzelemnek.
KÖVETKEZIK: Szigetszentmiklós NKSE–Eszterházy SC, október 5., szombat, 15.45.