3 órája

Füzesabonyi SC: Tóth Dorina bravúrja kellett a pontszerzéshez

A hajrában ötgólos hátrányt ledolgozva mentett pontot a STAVMAT-Füzesabonyi SC női csapata Debrecenben. A hatvani hölgyek negyedik mérkőzésükön harmadik győzelmüket aratták.

A füzesabonyi Bocsi Szonjáék (elöl) nagyot küzdöttek

Forrás: Huszár Márk/Heves Megyei Hírlap

A női NB II. C-csoportjának 4. fordulójában:

HATVANI KSZSE–VÁC U21 32–27 (15–14)
Hatvan, sportcsarnok, 50 néző. V.: Kincses Á., Leiter N.
HATVAN: Fehér V. – Szabó F. 5, Zsikla G. 10 (2), Molnár N. 1, Tutti K. 3, Kaposvári A. 5, Sáfrán B. 2. Cserék: Pompor A. (kapus), Baranyi Zs., Bense H., Markos R., Pál I. 6 (2). Edző: Soós Péter
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 5–2, 12. p.: 6–6, 18. p.: 10–8, 24. p.: 12–13, 36. p.: 19–17, 42. p.: 23–19, 48. p.: 26–21, 54. p.: 28–23.
KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/4, ill. 3/3.
SOÓS PÉTER: – Tudtuk, hogy szoros mérkőzés lesz. Sok egy az egy elleni párharcot kapott a védelmünk, amit az első félidőben kevésbé tudtunk hatástalanítani. A második játékrészben váltottunk és feljavultunk hátul, illetve könnyebben találtunk az ellenfél kapujába is. A lányok küzdöttek végig, ennek is köszönhető a győzelem.
KÖVETKEZIK: VS Dunakeszi–Hatvani KSZSE, október 19., szombat, 16.00.

BVSC-ZUGLÓ–ESZTERHÁZY SC U21 30–26 (18–13)
Budapest, BVSC-Zugló edzőcsarnok, 50 néző. V.: Gulyás L., Kolics V.
ESZTERHÁZY: Mrkva Z. – SOLTÓ J. 5, Szabó K. 1, VISZOKAI 8 (4), Losonczi, Lévai 2, Kocsmár O. 1 Csere: Kalcsó L. (kapus), Kun L. 3, Szabó F., Tóth Sz. 1, Barta Zs. 1, Tóth L 1, Lukács L. 1, Nagy K. 2. Edző: Harsányi Kálmán
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 7/7, ill. 4/4.
HARSÁNYI KÁLMÁN: – Végig indiszponáltak voltunk, lassan és sok hibával kézilabdáztunk, a kemény védekezést nélkülözve. Persze a 16 technikai hiba és a 24 rontott lövés is megágyazott ennek a vereségnek, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy mentalitásban, győzni akarásban és hozzáállásban is fölénk nőtt az ellenfél. Összességében megérdemelt a győzelmük.
KÖVETKEZIK: Csépe Salgótarjáni SKC–Eszterházy SC U21, október 19., szombat, 18.00.

A női NB II. D-csoportjának 4. fordulójában:

DVSC SCHAEFFLER U21–STAVMAT-FÜZESABONYI SC 25–25 (15–9)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok, 50 néző. V.: Móré T., Pásztor A. J.
FÜZESABONY: Végh L. – Tamás Cs. 1, Nagy Luca 6 (2), Ludvig-Tietze K. 4, Bocsi Sz. 3, Csomós A. 3 (1), Dobos-Kovács V. 8. Csere: Tóth D. (kapus) Halmai M., Adácsi L. Edző: Tamás Tamás
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 12 perc.
HÉTMÉTERESEK: 6/3, ill. 4/3.
TAMÁS TAMÁS: – Enervált és lassú játék jellemezte a csapatot egészen a 48. percig. Ott nagyobb fokozatra kapcsoltunk és sikerült visszajönni a mérkőzésbe. A pontszerzéshez kellett Tóth Dorina, aki időntúli hetes hárított. Bravúr az egy pont megszerzése. Isten éltesse születésnapja alkalmából névadó szponzorunk, a STAVMAT Zrt. vezérigazgatóját Frantisek Iván urat!
KÖVETKEZIK: Mátészalkai MTK–STAVMAT Füzesabonyi SC, november 9., szombat, 15.00.

A férfi NB II. C-csoportjának 5. fordulójában:

SZALÉZI-KOLORCITY KAZINCBARCIKA–FÜZESABONYI SC 23–22 (13–12)
Kazincbarcika, Kazinczy Sportcsarnok, 80 néző V.: Bíró D. M., Gandai A.
FÜZESABONY: NAGY D. – Molnár M., Horváth L. 7 (1), Tamás T. 3, Gönczi A. 3, Halász Sz. 2, Lányi P. 2. Csere: Halász R. (kapus), Bakó B., Csapó P., Antal Cs. 1, Szabó B. 4, Angyal A. Edző: Bánik Roland
AZ EREDMÉNYEK ALAKULÁSA. 6. perc: 3–2, 12. p.: 5–2, 18. p.: 10–8, 24. p.: 10–11, 36. p.: 17–16, 42. p.: 20–20, 48. p.: 21–21, 54. p.: 22–21.
HÉTMÉTERESEK: 1/–, ill. 3/1.
BÁNIK ROLAND: – Három játékost nélkülözve utaztunk Kazincbarcikára, ettől függetlenül a két pont megszerzése volt a fő cél. Jól kezdtük a mérkőzést, ám a 10. percben Molnár Martin piros lapos kiállítása tovább nehezítette a helyzetünket. Küzdöttünk becsülettel, ki is alakítottuk a helyzeteket, csak éppen a befejezésekkel álltunk hadilábon. Saját magunkat vertük meg a rengeteg elpuskázott lehetőséggel.
KÖVETKEZIK: Füzesabonyi SC–Váci FKA, október 26., szombat, 18.00.

1. Ózd    5    5    –    –    205–132    10
2. Salgótarján    5    4    1    –    156–122    9
3. Gödöllő    5    3    –    2    137–137    6
4. Váci FKA    5    2    –    3    148–139    4
5. Dunakeszi    5    2    –    3    138–147    4
6. Füzesabony    5    1    1    3    136–147    3
7. Kazincbarcika    5    1    1    3    120–173    3