Premier a Harlekinben

2024.11.10. 13:31

Harlekin: Vicces, kreatív variációk egy magyar népmesére +Fotók

Szombaton debütált A kismalac és a farkasok című előadás Schneider Jankó rendezésében a Harlekin Bábszínházban. Hírportálunk a rendezőt kérdezte a poénokkal tűzdelt, rendhagyó Harlekin előadás keletkezésének kulisszatitkairól.

Keller Richárd

"Forró vizet a kopaszra!" - kiálthatnánk örömmel a hírre, hogy sor került szombaton A kismalac és a farkasok című előadás premierjére a Harlekin Bábszínházban. 

A kismalac és a farkasok premiere az egri Harleinben
A kismalac és a farkasok premiere az egri Harleinben
Forrás: Gál Gábor / Heol.hu

– A legnagyobb kihívás az volt, hogyan hízlaljuk fel Malacka 3 percben elmesélhető sztoriját egy 40 perces előadásra – árulta el hírportálunknak Schneider Jankó a bábmese rendezője , aki alaptörténetnek azt találta ki, hogy a kismalac épp egy vásárból érkezik haza egy öntözőkannával a kezében, hogy meglocsolja virágait. A farkasoknak természetesen más terve van, méghozzá szeretnék a szorgos kisállatot elkapni, és jóízűen elfogyasztani. Ez a próbálkozásuk az előadás háromnegyedét teszik ki, egy olyan poéngörgeteggel megfűszerezve, mint ahogy a prérifarkas próbálja elkapni gyalogkakukkot, mondta Schneider Jankó, aki arról is beszélt: a farkasok csapdát állítanak a kismalacnak, ásóval, rugóval, libikókával mennek neki, de ezt borzasztóan kétbalkezes módon teszik, talán ezért is válnak végtelenül szerethetővé, és a világ legviccesebb farkasaivá.

Mint fogalmazott: érdekes volt látni, ahogy a premier előtt a tesztközönség két táborra szakad, mind a kismalacnak, mind a farkasoknak voltak szurkolói, de természetesen a végén mindenki örült (spoiler veszély!) a kismalac megmenekülésének. A rendező szerint a színdarab külön bája, hogy néha a kismalac nem is tudja mekkora életveszélyben van, és nem érzékeli mennyit bénáznak körülötte a farkasok.

A Harlekin bábszínészei jól működnek együtt

A két bábszínész, Bábinszki Ágnes és Sóvári Csaba nagyon jól működik együtt, és egymás dinamikája, adok-kapokja, heccelése is ad egy pluszt az előadásnak. Az átlagos húsz oldalhoz képest ennek az előadásnak a szövegkönyve mindössze hat oldal a dalokkal együtt - mesélte a rendező -, az egyes jeleneteknél annyi volt az instrukció, mint például, hogy “libikókával játszunk”. Schneider Jankó szerint jó volt látni a bábszínészektől azt az improvizációra épülő produktivitást és kreativitást, amely az egyes jeleneteket 3-4 percesre hízlalta.  

A díszletet, a jelmezeket és bábokat Wunder Judit tervezte, a rendező szerint a kismalac átölelhető, “haza szeretném vinni” típusú plüss, és nagyon vicces karakterek a farkasok is, különösen ahogy Sóvári Csaba hármójukat mozgatja. A dalokat Zádori Szilárd zeneszerzőnek köszönhetik az alkotók.

Hogy végül a kismalacnak, vagy a farkasoknak szurkolunk-e jobban, érdemes a felnőtteknek is személyesen kideríteni. A Harlekin Bábszínház műsorterve szerint legközelebb november 12-én tekinthető meg az előadás, amely kicsiknek és nagyoknak egyaránt vicces, pergő, bolondos szórakozást nyújthat.   

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a heol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában