Kézilabda

2022.10.29. 21:33

Működött az egriek terve: a végén simán verték a Tatát

Címkék#QHB-Eger

Az utolsó tíz percben már nem tudta tartani a lépést a Tatai AC, így a QHB-Eger sorozatban ötödik hazai bajnokiját is megnyerte.

S. K.

Tóvizi Tamásék nem vettek vissza a lendületből

Forrás: Lénárt Márton/Heves Megyei Hírlap

A férfi NB I/B 8. fordulójában:

QHB-EGER–TATAI AC 26–21 (13–12)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 500 néző. V.: Hajdu T., Halász A.
EGER: ÁGOSTON – Lezák 4 (1), KURUCZ 8 (1), KISS G., Kerezsi, TÓVIZI 5, Kepess. Csere: MARCZIKA (kapus), Rozner, Fórizs, Döme 2, Vrhovina, Schekk 5, Száva 2. Edző: Tóth Edmond
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–3, 12. p.: 7–6, 18. p.: 9–9, 24. p.: 12–10, 36. p.: 14–14, 42. p.: 18–15, 48. p.: 21–17, 54. p.: 23–19.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/2, ill. 1/–.
Nagyrészt kiegyenlített, küzdelmes mérkőzésen az utolsó negyedórában tette biztossá győzelmét az egri gárda. A 49. percben még sikerült két gólra zárkózni a vendégeknek (21–19), majd az 5–1-es hazai roham végleg szertefoszlatta a tataiak pontszerzésről szövögetett álmait. Az első félidőben Ágoston Áron, a szünet után Marczika Barnabás alkotott nagyot az egri kapuban: a két hálóőr összesen 17 védést mutatott be.
TÓTH EDMOND: – Hatvan percben gondolkodtunk. Amit elterveztünk, azt szép fokozatosan véghez is vittük. A végére hoztuk azt a különbséget, ami kellett. Kemény, brusztos mérkőzésen harcoltuk ki a győzelmet.
KÖVETKEZIK: ÓAM-Ózdi KC–QHB-Eger, november 5., szombat, 18.00.