2024.09.14. 20:40

HE-DO B. Braun Gyöngyös: ötgólos előny sem volt elég a győzelemhez

Egészen a végjátékig kézben tartotta a mérkőzést a HE-DO B. Braun Gyöngyös. A Csurgói KK az utolsó negyedórában ötgólos hátrányt ledolgozva mentett pontot a Mátraalján.

Heol.hu

Ubornyák Dávidék (a labdával) kiélezett végjátékban mentettek pontot

A férfi NB I.  2. fordulójának mérkőzésén:

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–CSURGÓI KK 29–29 (15–12)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 900 néző. V: Altmár K., Horváth M.
GYÖNGYÖS: Tomics – Lakosy 2, MARKEZ 5, Potisk 3, Hegedüs M. 3, Bodor 1, EDWARDS 7 (3). Csere: Usik (kapus), Ubornyák 2, Jaros 2, Nagy Á., GRÁF M. 4 (2), Jóga N. Edző: Bíró Balázs
CSURGÓ: Füstös – Kiss B. 3, Brajovic 3, Vasvári, Szeitl E., HERCEG 6, TUFEGDZIC 4 (2). Csere: Holló B. (kapus), Zagar 3, Papp T. 3, Gábor M. 2, Tóth P. 1, MAJSTOROVIC 4. Edző: Vladan Matics
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–0, 12. p.: 5–2, 18. p.: 9–6, 24. p.: 12–10, 36. p.: 17–15, 42. p.: 21–17, 48. p.: 24–20, 54. p.: 27–24.
KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 12 perc.
HÉTMÉTERESEK: 6/5, ill. 2/2.

A szezon első hazai bajnoki mérkőzésén az egyaránt sérült Dobi Sándort, Schäffer Zsoltot és Kovács Gergőt nélkülöző gyöngyösiek a mérkőzés döntő részében fölényben játszottak. A 46. percben még 24–19-es állás szerepelt az eredményjelzőn, innen sikerült felzárkózni a somogyiaknak. Fél perccel a találkozó vége előtt Papp Tamás üreskapus góljával a vezetést is átvették a vendégek, a gyöngyösieknek végül kilenc másodperccel a vége előtt Gráf Martin mentett pontot hétméteresből.
BÍRÓ BALÁZS: – A várakozásoknak megfelelő nagy csatát hozott a találkozó. Nem fogok mellébeszélni, iszonyatosan mérges vagyok. Harminc másodpercet vezetett az ellenfél és mégis ponttal távozik. Uraltuk a mérkőzést, jelentős előnyt alakítottunk ki, ennek tükrében nagyon komoly hiányérzetem van a végeredményt illetően.
VLADAN MATICS: – Tartottam a meccstől mert a Gyöngyös nagyon összeszokott gárda, amely remek formában van, modern, gyors kézilabdát játszik. A rossz kezdés után végig futottunk az eredmény után, a döntetlen azt gondolom reális eredmény. Sok munka vár még ránk, de Gyöngyösön nem rossz az egy pont.
KÖVETKEZIK: HE-DO B. Braun Gyöngyös–Carbonex-Komló, szeptember 21., szombat, 18.00.