2 órája

HE-DO B. Braun Gyöngyös: valami megtört a második félidőben

A második félidő elején még öt góllal a gyöngyösiek vezettek, végül mégis a PLER-Budapest örülhetett a győzelemnek.

A szlovák Martin Potisk (szemből) számított a gyöngyösiek legeredményesebb játékosának

A férfi NB I. 6. fordulójának mérkőzésén:

PLER-BUDAPEST–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 30–29 (11–15)
Budapest, BUD Aréna, 750 néző. V.: Horváth P., Marton
PLER: KRÁNITZ – Kavin, OCVIRK 12 (5), SZTRAKA 4, Pordán B. 2, Várszegi 2, SUNAJKO S. 5. Csere: Zaponsek (kapus), Groff 1, Dénes J., Perisics, Szkokán 2, Kemény L. 1, Holdosi, Szunajko F. 1., Fekete Á. Edző: Lepsényi Sándor
GYÖNGYÖS: TOMICS – Lakosy 1, Markez 1, Hegedüs M. 3, BODOR 6, POTISK 7, Edwards 3 (3). Csere: Uszik (kapus), Ubornyák 2, Jóga N. 2, Gráf M. 1 (1), Nagy Á., GYALLAI 3. Edző: Bíró Balázs
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4–3, 12. p.: 5–7, 18. p.: 7–9, 24. p.: 9–13, 36. p.: 15–18, 42. p.: 19–20, 48. p.: 22–24, 54. p.: 25–26.
KIÁLLÍTÁSOK: 14, ill. 14 perc.
HÉTMÉTERESEK: 6/5, ill. 7/4.

LEPSÉNYI SÁNDOR: – Az első félidőben amit védekezésben elterveztünk, abból kevés valósult meg, a támadójátékkal nagy problémám nem volt. A szünet után már jobban teljesítettünk, s amikor azt éreztem, hogy egy kicsit belefáradtunk, egy-egy klasszis megoldás kihúzott bennünket a csávából. Elképesztő teljesítményt nyújtottak a játékosaim, amiért minden elismerés megilleti őket. Nagyon ránk fért már ez a győzelem.
BÍRÓ BALÁZS: – Ötven percig vezettünk, biztos nem lett volna érdemtelen ha mi nyerünk. Szégyellem magam a játékosok helyett is. Azt kaptunk amit vártunk, mégis veszítettünk, ez az én felelősségem is. Ezek az elvesztett pontok nagyban befolyásolják az év elején kitűzött céljainkat. Ötödször fordul elő, hogy az első harminc percben jól kézilabdázunk, majd a második félidő egy tragédia. A szünet után valami megtörik, nagyon gyorsan rá kell jöjjek, hogy mi ennek az oka.
KÖVETKEZIK: HE-DO B. Braun Gyöngyös–Dabas KC, október 26., szombat, 18.00.

A MÁSIK PÉNTEKI MÉRKŐZÉSEN: Eger–NEKA 34–33