Ne váljunk áldozattá!

2024.11.09. 11:19

Gyöngyöspatán rendőrök beszéltek a helyieknek a bűnmegelőzésről

A Heves Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Házhoz megyünk! országos vagyonvédelmi program eseményén az áldozattá válás elkerüléséről tájékoztatta a lakosokat. Gyöngyöspatán rendőrök segítségével lehetett regisztrálni a BikeSafe programba is.

Szabó István

Pénteken Gyöngyöspatán rendőrök találkoztak a helyi lakosokkal, akikkel a bűnmegelőzésről, az áldozattá válás elkerüléséről beszélgettek. A nap során Gálné Molnár Melinda r. alezredes, a Heves Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési alosztályának kiemelt főelőadója, Juhász Gábor r. főhadnagy, a Gyöngyösi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési tanácsadója, valamint Gressai Ákos r. alezredes, a Gyöngyöspatai Rendőrőrs parancsnoka fogadta az érdeklődőket a művelődési házban. A rendőrség szakemberei az áldozattá válás elkerülése érdekében tájékoztató jellegű információkkal látták el a gyöngyöspataiakat, továbbá a bűncselekmények megakadályozására hivatott, védekezést elősegítő eszközöket, például riasztókat mutattak be.

Gyöngyöspatán rendőrök tájékoztatják a lakosokat a bűnmegelőzés legfontosabb szabályairól
Gyöngyöspatán rendőrök tájékoztatják a lakosokat a bűnmegelőzés legfontosabb szabályairól 
Fotó: Czimer Tamas / Forrás: Czímer Tamás / Heol.hu

A bűnmegelőzési szakemberek a beszélgetés során kiemelték mindazokat a gyakran ismételt tudnivalókat és magatartásokat, amelyek betartásával sokszor elkerülhető, hogy valaki bűncselekmény áldozatává váljon. A rendőrök ismét nyomatékosították, hogy senki ne adjon alkalmi munkát – például favágás, télen hóseprés – idegeneknek, és ne hagyja nyitva a kaput, a lakást még akkor sem, ha a kertben tartózkodik. Ne engedjünk be házaló árusokat, gáz- vagy áramszolgáltató, segélyszervezet emberének, vagy más hivatalos személynek álcázott embereket, bármennyire erőszakosak is. Ezen egyéneknek kérjük az igazolványát, tartsuk kapun kívül őket. Aki például mégis elfogadná egy alkalmi árus ajánlatát, hívja át a szomszédját, vagy beszéljen meg az illetővel egy későbbi időpontot, amíg ellenőrizni tudja őt, illetve a hozzátartozóit értesíteni tudja. Egyedül ne tárgyaljunk idegennel pénzügyeket. Ne vegyük elő a megtakarított pénzünket a jelenlétükben, mert kifigyelhetik, hol tartjuk, és valamilyen trükkel ellophatják. Éjjel a telefonunk legyen kézközelben, hogy segítséget hívhassunk a rendőrség 112-es ingyenes segélyhívó számán. 

Gyöngyöspatán rendőrök beszéltek a karácsonyi ajándékvásárlás veszélyeiről is

Hangsúlyosan szóba kerültek a telefonos és internetes csalók is, beleértve az unokázósakat és a romantikus csalókat is. A rendőrök nyomatékosan kiemelték, hogy ne végezzük el gondolkodás nélkül a telefonon vagy üzenetben érkezett utasításokat, senkinek ne adjuk meg a bankkártyánk vagy netbankunk belépési adatait. Ugyanakkor szóba került az is, hogy az ünnepek előtti nagyobb bevásárlásokat a bűnözők is kihasználhatják, ha nem figyelünk a pénztárcánkra.

Az egyenruhások segítségével lehetett pénteken regisztrálni a BikeSafe programba is. A program lényege, hogy a kerékpárok adatai egy biztonságos, a rendőrség számára is hozzáférhető nyilvántartásba kerülnek. Ezáltal a biciklik egy esetleges bűncselekmény esetén visszakereshetőek, könnyebb a felderítésük, valamint a tulajdonoshoz történő visszajuttatása is.


 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a heol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában