Úszás

2023.12.04. 12:11

A Gyöngyösről indult úszó 13 éremmel zárta az ob-t

A Gyöngyösi Parafa Úszó Klub kötelékében nevelkedett, 2022 óta a BVSC-Zugló színeiben pallérozódó junior világ- és Európa-bajnok Magda Boldizsár jövőre már a felnőtt mezőnyben bizonyíthat.

Magda Boldizsár remekelt az ob-n

Forrás: MÚSZ

A szegedi Tiszavirág Sportuszodában rendezett Rövidpályás Utánpótlás Országos Bajnokságon három korosztályban 42 klub, több mint 500 versenyzője ugrott vízbe.
Magda Boldizsár nyolc egyéni számban és öt váltóban volt érdekelt, ami figyelembe véve a programot – délelőtti előfutamok, délutáni döntők – a négy nap alatt 21 rajtot jelentett. Az extra terhelés ellenére hét egyéni számban (50, 100 és 200 méter gyors; 50 és 100 méter hát, 50 méter pillangó és 100 méter vegyes) aranyérmet, míg 100 pillangón ezüstérmet nyert. Az öt váltóban való szereplése is sikeresen zárult, hiszen háromszor (4x100 mix gyorsváltó, 4x100 fiú vegyes váltó és 4x100 fiú gyorsváltó) arany, a 4x200 gyorsváltóval ezüst, míg a 4x100 mix vegyes váltóval bronzérmet szerzett.

Magda Boldizsár összesen 10 arany-, 2 ezüst- és 1 bronzéremmel az ifjúsági korosztály legtöbb érmet szerző fiú versenyzőjeként zárt.

Várkonyi és Ozsvárt döntős
A Gyöngyösi Parafa Úszó Klub öt versenyzővel – Győri Lizett, Leskó Katica, Várkonyi Lili, Boári Benett és Ozsvárt Gábor – szerepelt az ob-n, ahol Várkonyi Lili és Ozsvárt Gábor úszott a délutáni döntőben is 50 méter hát- és 200 méter gyorsúszásban. Vaszkó Viktor tanítványai kivétel nélkül javítottak korábbi legjobb eredményeiken.