2024.08.23. 19:15

A HE-DO B. Braun Gyöngyös elrontotta az egriek főpróbáját

Nyári utolsó felkészülési mérkőzésén egygólos vereséget szenvedett a QHB-Eger a vendég HE-DO B. Braun Gyöngyös csapatától. Az NB I.-es együttesek találkozóján 73 gól esett.

A gyöngyösi Martin Potiskék (a labdával) önbizalomnövelő győzelmet arattak

Forrás: Bók Tamás/handballeger.hu

Felkészülési mérkőzésen:

QHB-EGER–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 36–37 (22–21)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 200 néző. V.: Babidorics B., Reszegi Cs.
EGER: Ágoston – Maracskó 5, Sarak 6, Arszenics 7 (4), Zennadi 6, Tóvizi, Száva 3. Csere: Tóth K. 5, Szöllősi 1, Jadegari 2, Bőti 1, Czabula. Edző: Tóth Edmond
GYÖNGYÖS: Usik – Jaros 3, Markez 7, Hegedüs M. 4, Bodor 5, Potisk 3, Edwards 6. Csere: Tomics (kapus), Jóga N. 2, Gráf 3, Nagy Á., Schäffer, Lakosy 4, Gyallai. Edző: Bíró Balázs
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 6–5, 12. p.: 11–9, 18. p.: 14–12, 24. p.: 20–16, 36. p.: 26–23, 42. p.: 29–28, 48. p.: 31–32, 54. p.: 33–33.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/4, ill. 3/2.
A nyolcadik nyári edzőmérkőzés már a bajnoki főpróbát jelentette az egriek számára, akik különböző okok miatt Kiss Gergő, Lezák Áron és Marczika Barnabás játékára sem számíthattak. A felkészülést jövő héten Dabason záró gyöngyösieknél Ubornyák Dávid, Dobi Sándor és Kovács Gergő nem lépett pályára.
A 200 néző előtt rendezett találkozón a hazaiak az első félidő hajrájában már öt góllal is vezettek (21–16), de szünetre felzárkóztak a vendégek. A második félidő közepére olvadt el az egri előny, s az utolsó negyedórában már felváltva estek a találatok. A végén a gyöngyösieknek jött ki jobban a lépés.
TÓTH EDMOND: – Sajnálom, hogy nem sikerült nyerni, a szoros végjátékból nem mi jöttünk ki jól. Ennek ellenére nagyon hasznos találkozón vagyunk túl. A támadójátékunk kifejezetten jól működött, védekezésben voltak hiányosságok, de nagyon jó ellenféllel találtuk szembe magunkat. Ebből a mérkőzésből nagyon jó videós anyag készülhet, ami megmutatja a hiányosságokat.
BÍRÓ BALÁZS: – Örülök a győzelemnek, ebben az időszakban már ez is egyre lényegesebb. Kis fásultságot éreztem a csapaton, mintha az elmúlt hetek munkáját szeretnék kiheverni. Támadásban mindkét csapat jól teljesített, a védekezés hatékonysága azonban elmaradt a várttól. Az elmúlt szezonban több olyan mérkőzésünk volt idegenben, ahol a végjátékban nem voltunk kellően határozottak, most mutatunk olyan jeleket, amik arra utalnak, hogy ezen tudunk javítani. Mindkét csapat sok tapasztalatot szerezhetett a másikról.