2 órája

Tízgólos hátrányból mentettek pontot a füzesabonyi férfiak

A hatvani nők második mérkőzésüket is megnyerték az NB II. C-csoportjában, miközben az egri fiatalokon átrohant a Dunakeszi. A „D” jelű hetesben szereplő füzesabonyi hölgyek tizenöt gólos győzelemmel feledtették a nyitóforduló vereségét.

A füzesabonyi Dohány Vandáék (25) magabiztos győzelmet arattak

Forrás: Huszár Márk/Heves Megyei Hírlap

A női NB II. C-csoportjának 2. fordulójában:

CSÉPE SALGÓTARJÁNI SKC–HATVANI KSZSE 22–29 (9–14)
Salgótarján, Városi Sportcsarnok, 50 néző. V.: Gecsei R., Lamberg-Liszkay M.
HATVAN: POMPOR – SZABÓ F. 9, ZSIKLA G. 5, Tutti K. 3, KAPOSVÁRI A. 7, Pál I. 3 (2), Molnár N. Cserék: Fehér V. (kapus), Sáfrán B. 2, Baranyi Zs., Bense H., Markos R. Edző: Soós Péter
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 0–4, 12. p.: 2–7, 18. p.: 4–10, 24. p.: 8–12, 36. p.: 10–18, 42. p.: 13–22, 48. p.: 17–22, 54. p.: 19–26.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/3, ill. 5/2.
SOÓS PÉTER: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, korán nagy előnyt szereztünk. Amit gyakoroltunk edzésen, azt többnyire taktikailag betartották a lányok. Akadtak nagyon jó egyéni teljesítmények és a kapuból is érkezett segítség. Nem forgott veszélyben a győzelem, de néhol voltak hullámvölgyek. Dolgozunk tovább!
KÖVETKEZIK: Gödi SE–Hatvani KSZSE, október 5., szombat, 17.00.

ESZTERHÁZY SC U21–VS DUNAKESZI 24–34 (13–22)
Eger, Eszterházy-csarnok, 66 néző. V.: Frank D., Mucza N.
ESC: Kalcsó L. – Soltó J. 2, SZABÓ K. 5, Viszokai 3, Szabó F., Lévai B. 3, Kocsmár O. Csere: MRKVA 1 (kapus), LOSONCZI 1 (1), KUN L. 6, Tóth L. 3, Lukács L. Edző: Harsányi Kálmán
KIÁLLÍTÁSOK: 12, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 2/1, ill. 7/7.
HARSÁNYI KÁLMÁN: – Tudtuk, hogy magas színvonalú játékra képes az ellenfelünk, hiszen gyors és kreatív belső sorral rendelkeznek. Kulcsfontosságúnak éreztem az első faultokat, hogy a támadójátékukat lelassítsuk. Ehhez képest nagyon gyenge védekezéssel kezdtünk, a három taktikai fault az első félidőben el is döntötte a nagy dolgokat. Gyakorlatilag elsőszándékból átrohantak rajtunk.
KÖVETKEZIK: Eszterházy SC U21–Mogyoródi KSK, szeptember 28., szombat, 17.00.

A női NB II. D-csoportjának 2. fordulójában:

STAVMAT FÜZESABONYI SC–KE BALMAZÚJVÁROS 38–23 (17–10)
Füzesabony, Teleki Blanka Általános Iskola Sportcsarnok, 100 néző. V.: Bártfai T., Molnár K.
FSC: Végh L. – Tamás Cs., Dohány V. 4 (1), Ludvig-Tietze K. 2, Bocsi Sz. 7, Csomós A. 4 (1), Dobos-Kovács V. 10. Csere: Szegő V. (kapus) Halmai M. 3, Szabó L., Adácsi L. 3, Adácsi N. 5 Edző: Tamás Tamás
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 2/2, ill. 10/4
TAMÁS TAMÁS: – Az első tíz perc teljes rövidzárlat. Utána viszont beindult a gépezet és nem is volt megállás a mérkőzés lefújásáig.
KÖVETKEZIK: STAVMAT Füzesabonyi SC–Hajdúböszörményi TE, október 6., vasárnap, 18.00.

A férfi NB II. C-csoportjának 2. fordulójában:

FÜZESABONYI SC–CSÉPE SALGÓTARJÁNI SKC 25–25 (9–14)
Füzesabony, Teleki Blanka Általános Iskola Sportcsarnok, 100 néző. V.: Móczár T., Parádi R.
FSC: HALÁSZ R. – HANGYEL N. 9 (4), Nagy A. 3, GÖNCZI A., Tamás T., Csapó P. 1, Horváth L. 2. Csere: MOLNÁR M. 7, BAKÓ B. 1, Lányi P. 1, Szabó B., Halász Sz., Igó Á. 1. Edző: Bánik Roland
AZ EREDMÉNYEK ALAKULÁSA. 6. perc: 1–1, 12. p.: 1–4, 18. p.: 3–6, 24. p.: 6–10, 36. p.: 10–20, 42. p.: 15–21, 48. p.: 17–21, 54. p.: 20–23.
KIÁLLÍTÁSOK: 2, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/4, ill. –.
BÁNIK ROLAND: – Kemény ütközetre számítottunk tudtuk, hogy a Salgótarján nagyon jó erőkből áll. A mérkőzés elején a védekezés jól működött a 16. percig mindössze négy gólt kaptunk, ellenben a támadójáték nagyon akadozott. A félidő második felére feljavultunk, de így is ötgólos hátrányban vonultunk a szünetre. A második félidőt nagyon rosszul kezdtük, eladott labdák után gyors gólokat kaptunk és tízgólos hátrányba kerültünk. Innentől viszont nagyon beindult a csapat. A védekezés remekül működött, jöttek a kapusbravúrok és ebből már a gyors gólok is. Lépésről-lépésre dolgoztuk le a hátrányt. A mérkőzés vége előtt öt másodperccel pedig sikerült egyenlíteni. Küzdeni tudásból jelesre vizsgázva megmutatták a fiúk, hogy van tartásuk, a végsőkig tudnak küzdeni egymásért.
KÖVETKEZIK: Füzesabonyi SC–ÓAM-Ózdi KKFT, szeptember 28., szombat, 18.00.

1. Gödöllő    2    2    –    –    61–48    4
2. Ózd    2    2    –    –    69–62    4
3. Salgótarján    2    1    1    0    60–48    3
4. Vác    2    1    –    1    66–62    2
5. Kazincbarcika    2    –    1    1    53–59    1
6. Füzesabony    2    –    1    1    50–57    1
7. BVSC-Zugló    2    –    1    1    57–65    1