Vízilabda

3 órája

Női Bajnokok Ligája: álom maradt a továbbjutás a Digi-Eger csapatának

Ötméteresekkel maradt alul az olasz Pallanuoto Trieste együttesével szemben a Digi-Eger a női Bajnokok Ligája D jelű selejtező-csoportják harmadik fordulójában. A vármegyeszékhelyiek az utolsó, vasárnapi mérkőzés eredményétől függetlenül nem jutnak tovább a legjobb 16 közé.

Heol.hu

Az egri Szilágyi Dorottyáék (jobbról) hatalmasat küzdöttek

Forrás: Lénárt Márton/Heves Megyei Hírlap

Két rendes játékidőben elszenvedett vereség után a Pallanuoto Trieste ellen karnyújtásnyira volt a győzelemtől az egri gárda. Fél perccel a találkozó vége előtt még a hazaiak vezettek, az olaszok azonban Sara Cordovani találatával egyenlítettek. Az ötméteres párbajban Sóti Lili hibázott.

A Digi-Eger három fordulót követően egy ponttal áll, s matematikai esélyét is elveszítette a továbbjutásra. A kvintettből az első két helyezett, valamint az öt csoport legjobb harmadikja jut be a legjobb 16 közé. A többi együttes a második számú európai kupasorozatban, az Eurokupában folytathatja szereplését.

A D-csoport szombati mérkőzésein:

DIGI-EGER–PALLANUOTO TRIESTE (olasz) 17–19 (2–4, 5–2, 4–4, 3–4) – ötméteresekkel: 3–5
A GÓLDOBÓK: Szilágyi D. 5, Pogonyi B. 3, Lendvai N., Weston 2–2, Sóti L., Horváth L. 1–1, ill. Cordavani 4, Cergol, Gragnolati 3–3, Gant 2, Citino, Koptseva 1–1.
CN TERRASSA–PALLANUOTO TRIESTE 15–9 (2–3, 4–4, 5–0, 4–2)
III. KERÜLETI TVE–SIS ROMA 10–18 (3–5, 2–4, 4–4, 1–5)
III. KERÜLETI TVE–CN TERRASSA  később

A pénteki mérkőzéseken:

DIGI-EGER–SIS ROMA (olasz) 12–15 (1–3, 5–3, 3–4, 3–5)
A GÓLDOBÓK: Lendvai N. 4, Horváth Zs. 3, Szilágyi D. 2, Sóti L., Pogonyi B., Szellák Cs. 1–1, ill. Chiappini 6, Zaplatina 3, Picozzi, Papi 2–2, Ranalli, Cocchiere 1–1.
PALLANUOTO TRIESTE–III. KERÜLETI TVE 14–13 (7–3, 2–4, 3–3, 2–3)

A csütörtöki mérkőzéseken:

DIGI-EGER–CN TERRASSA (spanyol) 10–19 (3–6, 1–4, 3–4, 3–5)
A GÓLDOBÓK: Lendvai N. 4, Szilágyi D., Szellák Cs. 2–2, Borsi I., Horváth L. 1–1, ill. Prats Rodriguez, Piralkova Coello 5–5, Dalmases Zurita 4, Nicholson, Ten Broek, Pena Carrasco, Gomez de la Puente, Houghton 1–1.
PALLANUOTO TRIESTE–SIS ROMA 9–11 (2–4, 0–1, 4–4, 3–2)